«

»

Za zneužití “výherního“ bankomatu hrozí ženě vězení

Foto: pixabay

Karlovarský bankomat vydával více peněz, než lidé požadovali

Rakouští policisté před nedávnem řešili ojedinělý případ, kdy jeden z tamních bankomatů vydával bankovky s vyšší hodnotou, než lidé požadovali. Při výběru 20 euro jim bylo vyplaceno 50 euro.  Tímto způsobem si na lepší peníze přišlo více než 75 osob.

A nyní stejný případ řešili i policisté z Karlovarského kraje, kde bankomat též vydával vyšší bankovky, než které si lidé zvolili. Tentokrát ale vyplácel dvoutisícové bankovky namísto tisícových.

Této chyby si všimla jistá 49letá žena, která si do bankomatu přišla vybrat 11 000 korun. Při výběru si totiž navolila vyplacení částky v 11 tisícových bankovkách, vyplacena jí ale byla částka 2x vyšší, přičemž z bankovního účtu bylo strženo jen 11 000 korun. Následně se rozhodla vybrat částku vyšší, a to 30 000 korun, s domněním, že dostane 60 000 korun. To však bankomat zamítl z důvodu nedostatku peněz v jejím bankovním účtu.

Žena byla bankou upozorněna na chybující bankomat a požádána o navrácení peněz. Na žádost ale nereagovala, a proto byl případ předán policii. Ta začala pachatelku trestně stíhat za podvod. Jestliže bude ženě prokázána vina, hrozí jí až dvouletý pobyt za mřížemi.

3/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru