«

»

Žádné troškaření aneb výherci, co si z loterie odnesli maximum

Foto: pixabay

Každý sázkař by se jistě dušoval, že i malá výhra ve Sportce v hodnotě pár tisícovek by mu udělala radost. Aby také ne. Je rozdíl, zda vám 220 korun českých za plný tiket Sportky i se Šancí zmizí v nedohlednu, nebo na nich ještě vyděláte. Ovšem jasné je, že většina sázkařů pošilhává po vysokých jackpotech… silně inspirováni těmi, kteří už si na ně v historii loterijních her sáhli.

Zdalipak Čechovi, který v květnu 2015 trefil 2,466miliardový Eurojackpot, z výherní částky k dnešnímu dni něco zbylo?

Eurojackpot se tehdy u nás nehrál ani rok (první slosování v Česku se uskutečnilo v říjnu 2014) a už jeho maximální jackpot vybral Čech z Pardubicka. Způsobilo to tehdy velké pozdvižení. Zároveň se ukázalo, že není nutné obávat se, že se na vás v Eurojackpotu kvůli účasti dohromady 18 zemí nedostane. O tom, že k eurojackpotovému korýtku se Češi dostávají docela často, se můžete přesvědčit v historii slosování.

Jen pro zajímavost na maximální jackpot dosáhl sázkař Eurojackpotu také v Německu (v roce 2016) a ve Finsku (v roce 2018).

O další tučné výherní výsledky Eurojackpotu se postaral další Čech o několik let později. V létě 2019 se na něj usmálo štěstí v hodnotě 1,412 miliardy korun.

Na rekordní jackpot v hodnotě 38 miliard korun v Česku můžete zapomenout…

… a to z velice jednoduchého důvodu. O tak vysoké jackpoty se v Česku nikdy nehrálo a hrát se zřejmě nebude. Tak vysokými částkami jsou pověstné Spojené státy americké, kde právě 38miliardový jackpot padl. Z loterie Powerball si tuto sumu odnesli a na tři díly rozdělili výherci z Tennessee, Floridy a Californie.

K rekordním výhrám patří také:

  • 13miliardový jackpot, který vyhrála 84letá stařenka z Floridy.
  • Jackpot v přepočtu 5,4 miliard korun, který padl v Itálii v loterii Superenalotto.
  • Dosud nejvyšší výhra ve Sportce ve výši 400 miliónů korun, která padla v listopadu 2013.
  • Druhá nejvyšší výhra ve Sportce ve výši téměř 251 miliónů, kterou sázkař trefil v listopadu 2019.

A co vy, také vzhlížíte vysoko? Není nic lehčího, než se pokusit dostat se na seznam rekordních výher už příští slosování.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru