«

»

Zajímavé kiksy ze strany loterií

Foto: pexels

Loterii Sportku si spojujete pouze s pozitivními emocemi? Zejména, když se jedná o výherní výsledky Sportky? Vzhledem k často zveřejňovaným loterijním výhrám mohou být loterie brány jako společnosti, jež rozdávají samou radost. Ne vždy tomu tak ale je. Případů, kdy loterie stály na opačné straně barikády, tedy když byly důvodem k frustraci, existují. Ty nejznámější jsme pro vás sepsali níže.

Vadný los v sázkaři vzbudil dojem, že vyhrál

O tom, že i do oběhu s loterijními losy se mohou dostat zmetky svědčí případ amerického penzisty, který si na benzínové pumpě koupil los. Když jej doma setřel, nevěřil vlastním očím, jelikož podle toho, co viděl, obsahoval los výhru 11 a půl milionů. Když ale los později na benzínce ověřoval, sdělila mu obsluha, že los výherní není. To se muži nezdálo, a proto se obrátil na společnost, které los patřil. Ta ale k jeho velké smůle tvrdila totéž. Jednalo se totiž o zmetek. Los dokonce kvůli chybě v tisku obsahoval i odlišný počet vytištěných čísel než normálně.

Omylem odvysílané losování Sportky

Infarkt z výhry málem skolil i pravidelného sázkaře Sportky, který při sledování slosování na obrazovce televize viděl výherní výsledky Sportky, které se shodovaly s jeho tipovanými čísly. Pocit, že se stal milionářem ale trval jen chvíli. Vzápětí se totiž dozvěděl, že Česká televize omylem znovu odvysílala minulé slosování.

Nejistota ohledně vyplacení 100 miliónů

Kdo by snad z nudy či zájmu brouzdal historií Sportky, určitě by narazil i na ne zrovna „sluníčkové” období společnosti Sazka. Kauza se odehrála v roce 2011 a tehdejší výherce částky přes 100 miliónů zažíval obrovskou nejistotu, zda mu budou peníze vyplaceny. Sazka tehdy procházela insolvenčním řízením a tolik peněz zkrátka na vyplacení neměla. Nakonec se ale celá suma k výherci přece jen dostala.

Je to číslo 33 nebo 38?

Nechme Sportku Sportkou a pojďme se podívat na chyby zahraničních loterií. Kuriózním se stalo slosování Irské národní loterie někdy před pár lety, kdy do loterijní hry vstoupila iluze světla a stínu. Číslo 38 se na vítězném taženém míčku na chvíli před objektivem kamery proměnilo v číslo 33. Není divu, že kvůli tomu loterie čelila spekulacím ohledně podvodu. Za nic ale v tomto případě nemohla, protože se jednalo vážně o hru světla a stínu, která na chvíli jakoby vymazala část čísla 8. Z čísla 38 se tak na moment stalo číslo 33. Platné však bylo číslo 38 a loterie tehdy celý případ objasnila.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru