«

»

Zbohatnout lze i díky „vandalismu”

Foto: pixabay

Když vám někdo pomaluje fasádu domu, který chcete prodat, ve většině případů to znamená, že musíte jít s cenou dolů. To však neplatí v případě, když se na vašem domě vyřádí uznávaný streetartový umělec. Objevit jeho výtvor na vašem objektu je jako mít výherní výsledky Sportky v kapse. Na jednom z domů v anglickém Bristolu se objevil obrázek kýchající stařenky, umělec Banksy se pak k němu skrz svůj instagramový účet přihlásil a dům najednou už nebyl na prodej. Majitelka prodej stáhla, protože hrozilo, že by objekt prodala hluboko pod cenou.

Jedna malůvka zastavila prodej domu

Díla streetartového umělce Banksyho jdou na dračku a prodávají se za několik desítek i několik set milionů korun. Konkrétně obraz šimpanze sedícího v zasedacím sále Dolní sněmovny britského parlamentu se prodal za v přepočtu 287 milionů korun. Spíše než klasická plátna lákají Banksyho budovy a nejrůznější objekty. Nikdo předem neví, kde a jaká malůvka se objeví. Teprve až s odstupem času se k ní Banksy přihlásí skrz svůj instagramový účet. Proto není divu, že většina lidí by umělci plátno (respektive fasádu svého domu) poskytla dobrovolně. Vždyť je to podobné, jako vyhrát ve Sportce. I sedmapadesátiletá majitelka domu Ailien Makinová ihned stáhla prodej a na Banksyho malbu nechala umístit plexisklo. Paradoxně je teď cena domu s pomalovanou fasádou několikanásobně vyšší. Tak si představte, že by dům už prodali a těsně po tom by zjistili, že se na něm vyskytuje milionová malba, která úplně mění situaci.

Kdo je Banksy?

Banksy rád pracuje pod rouškou tajemna, proto nikdo pořádně neví, o koho se jedná. Možná i proto ceny jeho tvorby stoupají do tak závratných výšin. A co vy? Umíte si představit, že místo ve výhru ve Sportce budete doufat v to, že váš dům pomaluje právě Banksy? Čekání na něj si můžete zkrátit výběrem šťastných čísel do Sportky.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru