«

»

Zbohatnout se dá i na rybách

Foto: pixabay

Zbohatnout se dá všelijak. Cesta k milionům nemusí vést pouze skrz velké dědictví, úspěšné podnikání nebo výherní výsledky Sportky. Na miliony můžete narazit během rybaření na pláži. Své o tom ví šedesátiletý rybář Naris Suwannasang. Ten během rybaření doslova zakopl o stokilovou hroudu ambry.

Ambra se používá v parfumerii a má cenu milionů

Ambra je látka, která vzniká v trávícím traktu vorvaňů. Na první pohled sice vypadá jako kámen a je-li čerstvá, hrozně páchne. Byla by však škoda nechat takový kámen dál se povalovat na pláži. Obrovský zájem o ni mají parfumerie, které jsou za kvalitní ambru ochotné zaplatit miliony. Jen pro zajímavost cena jednoho kilogramu se může vyšplhat až na 700 tisíc korun. Rybář Naris Suwannasang si tak z ryb přinesl 70 milionů korun!  A to ani nechytil zlatou rybku, která by mu páchnoucí výměšek vorvaně přihrála.

S ambrou nakládá jako s výherním tiketem

Pro rybáře, který měsíčně vydělá v přepočtu asi 15 tisíc korun, je to pohádkové jmění. Proto není divu, že s hroudou zachází jako s výherním tiketem Sportky. Nejenže ji střeží jako oko v hlavě, nýbrž chce o svém nálezu učinit zápis u policie, aby ho  o něj nikdo nepřipravil.

A co vy? Sázíte Sportku ale výsledky se nedostavují? Tak si zkuste zajít na ryby. Když ne ambru, třeba ulovíte zlatou rybku a ta vám nabídne tři přání… potom si přejte třeba tučnou výhru ve Sportce!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru