«

»

Ze sklepa hotelu bylo ukradeno 45 vzácných vín v hodnotě asi 9 milionů korun

Foto: pixabay

Luxusní hotel Atrio ve španělském městě Cáceres u sebe nevědomky ubytoval zlodějíčky. Žena a muž hovořily anglicky, ubytovali se u nich, dali si luxusní večeři a potom vykradli sklep hotelu, ve kterém majitelé uchovávají vzácná vína.

Krádež na zakázku

Ani výherní výsledky Extra Renty nemohou zcela pokrýt škodu, která vznikla luxusnímu španělskému hotelu poté, co v jeho sklepě se vzácnými víny řádili zloději. I když byla cena ukradených asi 45 láhví vyčíslena na v přepočtu 9 milionů korun, některé kusy už se nedají sehnat. Majitel hotelu i vzácné sbírky vín má za to, že se jednalo o krádež na zakázku. Vína jsou sice cenná, jenže na běžném trhu neprodejná, protože jsou sledovaná a každý ví, který sběratel vlastní ten nebo onen kousek. Pravděpodobně tak vína skončí ve sbírce soukromého sběratele. Ale zdali ho budou těšit, to se uvidí. To je jako vzít někomu výherní tiket Extra Renty a pak si naplno užívat výhru.

Šikovně provedená loupež

Majitel, který samozřejmě nejvíce oplakává láhev vína sauternského z vinařství Château d’Yquem z roku 1806 nebo až šest lahví burgundského z vinařství Romanée-Conti z 19. století, přesto dokázal ocenit způsob, jakým byla krádež provedena. Po tom, co si zlodějíčci objednali na pokoj jídlo, nepozorovaně vnikli do sklepa. Ráno si ješě dali snídani a pak i s lupem z hotelu normálně odešli, aniž by to bylo podezřelé.

Pokud byste však měli za to, že majitel soukromé sbírky vín přišel tímto lupem o vše, jste na omylu. Sklep ukrývá další cenné kousky, dohromady je v něm přes 40 tisíc láhví vína… a proto by nebylo od věci sklep lépe zabezpečit, aby si tam hosté hotelu nechodili jako do spíže. A jakou cennou sbírku vín založíte vy po tom, co trefíte Extra Rentu?

Začít můžete třeba s vínem od vinařství Château Petrus, které strávilo 12 měsíců ve vesmíru. Jeho cena před letem do vesmíru byla přes 131 tisíc korun za jednu láhev. Je tak velmi pravděpodobné, že po návštěvě ve vesmíru vám láhev vína pomůže utratit výhru v Extra Rentě.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru