«

»

Žena zvažovala krádež peněz ze strýcovy hry v loterii, svůj podvod probírala s lidmi ve veřejné internetové diskuzi

Ilustrační foto: pexels

Výhry ve Sportce či v jiných loteriích mohou být natolik nevyzpytatelné, že vás uvrhnou v nemilost ve veřejných internetových diskuzích. Alespoň jedné Kanaďance se to stalo. Celý příběh přitom začíná docela nevinně, a to tehdy, když svou vzdálenou neteř kontaktuje strýc s žádostí o kontrolu tiketů, které koupil v jejím státě, když byl na dovolené. Ty kvůli jiné IP adrese nemůže zkontrolovat sám, a proto o pomoc žádá svou neteř, se kterou se ale vídá velmi sporadicky. Žena, jež si nepřála být blíže jmenována, v tom neviděla problém… tedy až do té doby, než zjistila, že strýc v loterii vyhrál nějaké volné hry – tedy možnost vsadit si znovu a úplně zdarma.

Zvažovala podvod a ještě ho celý konzultovala na internetové diskuzi

Také výherní výsledky Sportky mohou dokonale zamotat vaše rodinné vztahy a pošpinit vás na sociálních sítích. Přesně to se stalo nejmenované Kanaďance, které zavolal její vzdálený strýc s žádostí o kontrolu jeho tiketů, které koupil v jejím státě. Ty si nemohl sám zkontrolovat, protože mu počítač nebral jeho IP adresu, a tak mu nezbývalo, než oprášit staré rodinné vazby. Mladá Kanaďanka v tom neviděla žádný problém a tikety mu zkontrolovala. Ukázalo se, že její strýček nevyhrál žádnou hlavní cenu, ale že mu do klína spadlo pár volných her navíc. Ty žena,  aniž by o tom svého strýce informovala, použila a vyhrála na nich 9000 dolarů (zhruba 212 tisíc korun). Pak ale znejistěla a nevěděla, co je správné. Moc se jí chtělo výhru si ponechat, ale zároveň se obávala, že si tímto pošpiní svou karmu. Celý svůj příběh proto popsala na sociálních sítích, kde na sebe dokonce napráskala svůj záměr si peníze nechat.

Nechali byste si výhru někoho jiného?

Také se vám občas stane, že kontrolujete tikety Sportky vašich příbuzných? A napadlo by vás nechat si jejich výhru? Jak mladá žena z Kanady ve veřejné diskuzi, kterou sama založila, uvedla, její první myšlenkou bylo peníze si nechat. Poté ji napadlo přiznat jen výhru 3000 dolarů a zbytek zatajit. Ale vzhledem k tomu, že se do ní diskutující nemilosrdně pustili, dala jim později za pravdu, že nejlepší pro její karmu bude, když strýci zavolá a celou výhru mu přizná.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru