«

»

Ženě na zdi v kuchyni viselo přes 600 milionů, aniž by o tom věděla

Foto: pexels

Zdálo se, že nejcennějším vybavením kuchyně ženy z francouzského města Compiègne je kuchyňská linka a drahé spotřebiče. Ve skutečnosti to byl nenápadný obrázek, který v kuchyni na zdi visel už v době, kdy Francouzka dům kupovala. Při dražbě v aukční síni Actéon Dominique Le Coent, která se konala v říjnu roku 2019, tento obraz překonal všechna očekávání, když se vydražil v přepočtu za 614 milionů korun. Přitom jeho cenu odborníci odhadovali na 150 milionů. Jó, najít cenný obraz může být ještě lepší, než výhra ve Sportce.

Obrázek o velikosti 20 x 26 cm rodinu zajistí stejně jako výhra v loterii

Výherní výsledky Sportky jsou nevyzpytatelné. Výhra v loterii může mít klidně podobu nenápadného obrazu v rohu vaší kuchyně. Tedy za předpokladu, že máte stejné štěstí jako nejmenovaná Francouzka. Té v kuchyni visel vzácný obraz od umělce Cimabueho z roku 1280. Zobrazuje Ježíše v obklopení šklebících se mužů. Tento obraz pochází z osmidílné série tohoto umělce. Přitom do objevení tohoto obrazu se vědělo jen o dvou dalších obrazech z této série, které jsou umístěny v muzeu. Obrazy tohoto malíře, který tvořil v byzantském stylu a svou tvorbou ovlivnil i další umělce, jsou cenné už jen z toho důvodu, že se jich moc nedochovalo. Možná proto vám Sportka nevychází, třeba se vám na zdi také práší na milionový obraz ceněného umělce.

Těžko říct, co majitelku obrazu přimělo k tomu, aby jej nechala ocenit, když dlouhá léta neměla ani tušení, že by se mohlo jednat o vzácný obraz. Každopádně udělala dobře. Představte si, že by obraz v hodnotě přes 600 milionů někomu darovala nebo ho vyhodila. Aukční síň Actéon Dominique Le Coent přitom dílo ocenila na 100 až 150 milionů korun, výsledná cena tento odhad mnohonásobně překonala. Někdy zkrátka výhra ve Sportce není potřeba.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru