«

»

Získal 15 tisíc dolarů jen za to, že se vzdal svého místa v letadle

Foto: pixabay

Sportka pořád nevychází? Nevadí! Na slušný balík peněz si můžete přijít i v letadle. Sem tam se totiž stane, že aerolinky na poslední chvíli vybídnou cestující, aby za určitý obnos peněz (respektive za kredit na letenky) uvolnili místo. Přistupují k tomu ve chvíli, když na poslední chvíli potřebují přepravit posádku do jiné destinace. A ne vždy se jedná o malé peníze.

Vzdal se cesty a usmlouval ještě více, než mu letecká společnost nabízela

O tom, že výherní výsledky Sportky se mohou podobat odložené cestě letadlem, svědčí případ z dubna toho roku. Tehdy letecká společnost JetBlue nutně potřebovala místo na palubě letu z USA do Mexika. Tomu, kdo na poslední chvíli uvolní své místo, nabídla 10 tisíc dolarů (v přepočtu 227 tisíc korun). A to už je částka, ke které si jen tak nepřijdete, a to ani sázením Sportky. Přesto, že se jednalo o lákavou nabídku, žádný cestující ji hned napoprvé nepřijal. A tak nastala doba smlouvání, protože letadlo bez pilota, který se musel narychlo dostat do Mexika, zkrátka odletět nemohlo. Spousta cestujících přitom namítalo, že jim společnost nabízí zajíce v pytli, neboť do tolika destinací, aby vyčerpali nabídnuté míle zdarma, společnost ani nelétá.

Nejspíš nikam nepospíchal a volné míle měl v kapse

Nakonec se společnosti podařilo jednoho cestujícího přesvědčit. Ten zvážil všechna pro a proti a svého místa v letadle se vzdal. Nejspíš letěl na narozeninovou oslavu své tchyně, a tak nikam nepospíchal. Navíc leteckou společnost přesvědčil, aby přihodila a nakonec tedy odcházel s volnými mílemi v hodnotě 340 tisíc korun (15 tisíc dolarů).

Tento příběh je důkazem toho, že vydělat si lze i jinak než výhrou ve Sportce. Někdy stačí tolik nespěchat a počkat si na další let… ty příští už budete mít zdarma.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru