«

»

Zmatené losování: Výherce 22 milionů je nakonec nedostal

Foto: pexels

Švýcar se z milionů moc dlouho neradoval

Andreas Bürkli je muž ze Švýcarska, který se před Vánocemi stal díky jedné tamní soutěži milionářem, ale bohužel jen na krátkou dobu. Podle společnosti Swisslos, jež je jejím provozovatelem, totiž došlo k technickým potížím a vylosování výherce 1 milionu franků (v přepočtu přes 22,5 milionů korun) bylo neplatné.

Šťastlivec, který peníze získá, musí projít dvěma losováními, aby se z něj stal milionář. Nejprve musí být jeho jméno vybráno do užšího losování společně s dalšími 9 jmény. Poté se všech 10 jmen vloží do bubnu, z kterého se následně výherce losuje. Je tu však podmínka, že pokud bude soutěžící zařazen do užšího losování, musí být dostupný na telefonu. To se ale nestalo u dvou hráčů, proto pořadatelé přidali 2 náhradníky a poté ještě jednoho.

Provozovatelská společnost se k zmatenému losování vyjádřila tak, že se kvůli technickým problémům muselo losovat ručně, a tak bylo do užšího výběru omylem zařazeno 11 jmen místo 10. A tím jedenáctým byl právě pan Andreas Bürkli. Když mu společnost oznámila, že došlo k technickým potížím a losování je neplatné a stejně tak i jeho výhra, vzal to prý s úsměvem a sportovně.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru