«

»

Změna času může mít vliv na registrování účtenek

Foto: pexels

Hrajete Účtenkovku? Pak věnujte pozornost změně času

Změna ze zemního na letní čas nemusí mít vliv pouze na lidi samotné, ale kupodivu také na účtenkovou loterii, přesněji řešeno v některých případech na chyby při registrování účtenek. Jak je to možné?

Letní čas začíná platit v noci na 31. března, kdy se hodiny v 02:00 přesunou o 1 hodinu dopředu na 03:00. To může při registrování paragonů způsobit chybu v situaci, kdy obchodník zapomene přenastavit registrační pokladnu, která bude stále účtovat v původním zimním čase.

Pokud se vám tak stane, že účtenka od obchodníka, která doposud šla registrovat naprosto bez potíží, teď už nepůjde, pokuste se čas nákupu, který je na ní vytištěn, upravit přesně o 1 hodinu. V tomto aktuálním případě ze zemního na letní čas zadejte čas nákupu +60 minut. Může to být, ale i nemusí, řešení vašeho případného problému.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru