«

»

Zmýlil se při kontrole tiketu, potom přišel o veškeré své peníze

Foto: pixabay

Když zjistil, že se nestal výhercem, začal přemýšlet o sebevraždě

Liu je mladý čínský muž, který už řadu let pravidelně sází různé loterie. Liu si vždy zjišťuje, jak vysoké výhry je možné získat, shromažďuje různé informace a statistiky, aby zvýšil své šance na výhru. Veškeré dostupné informace využil i při vyplňování osudové sázenky svými čísly, která mu následující den přinesla výhru činící 5 000 000 juanů (v přepočtu přes 16,5 milionů korun).

Jakmile Liu zjistil, že získal takto vysokou částku, začal s přáteli a rodinou oslavovat. Za tento večer výherce utratil přes 8 000 juanů (v přepočtu více než 26 tisíc korun), což byly jeho veškeré úspory a peníze z kreditní karty.

Ráno po bujaré oslavě se stalo něco, s čím ale výherce nepočítal. Zjistil totiž, že nevyhrál 5 milionů ale pouze 500 juanů (v přepočtu přes 1 600 korun). Při první kontrole vsazených čísel se Liu překoukl a myslel si, že správně uhádl všechna tažená čísla, což byl, jak později zjistil, omyl, jelikož se jedno vsazené číslo s tím vylosovaným neshodovalo.

Tento fakt ho tak zaskočil, že najednou nevěděl, co bude dělat, jaká bude jeho budoucnost a chtěl spáchat sebevraždu. Se svým počínáním a plánem na sebevraždu se svěřil přítelkyni, která na nic nečekala a ihned zavolala policii, která ho odvezla do vazby a ukončení života mu rozmluvila. Po několika dnech se Liu s chybou začal smiřovat a opět se rozhodl začít šetřit, aby mohl přítelkyni požádat o ruku a poté si ji i vzít.

3.5/5 - (2 votes)

2 komentáře

  1. učenec

    Tak TADY platí, jako kdekoliv jinde „dvakrát měř a jednou řež“ – pro kontrolu sázenky to platí podle mého názoru více než trojnásobkrát a vícekrát. A oslavovat výhru s přáteli, to je ta největší hovadina, jaké se může sázející dopustit. To svědčí o tom, že takový člověk není vůbec silný. Po zjištění skutečnosti, že možná patrně něco vyhrál, si to má ještě několikrát ověřit a pak se uchýlit do ústraní a v pokoře poděkovat Pánu Bohu a osudu za to, že byl tak štědře odměněn. Současně může přemýšlet, na jakou charitu přispěje a co udělá se zbytkem peněz. V zásadě se má vyhnout požívání alkoholu, zachovat klidnou mysl a někde v ústraní si třeba zazpívat.

    1. JaK

      Učenec! Hezké napsáno!

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru