«

»

Známá tvář pro loterijní společnost – pro výhru si šla 4x!

Foto: depositphotos

Žádný sázkař nechce slyšet nemilosrdnou pravdu o tom, že vyhrát ve Sportce se mu nemusí v životě podařit a to ani přes to, že sázenku Sportky vyplňuje pravidelně. Stejně tak jen málokterý sázkař rád slyší, že někomu se podařilo v loterii vyhrát i vícekrát za sebou. To se v minulosti podařilo matematičce Joan Gintherové z Texasu, která si pro výhru do loterijní společnosti šla za svůj život celkem 4x. Věříme, že pro personál loterijní společnosti musela být nejen kuriozitou, nýbrž i starou známou… protože to se opravdu poštěstí jen málokomu.

Někdo za tím vidí (ne)obyčejné štěstí, jiný podfuk…

Dohromady si Joan Gintherová z loterie odnesla přes 20 miliónů dolarů. Všechno bohatství však posbírala v průběhu několika let tak zvaně na etapy. V první výhře brala přes 5 miliónů dolarů, v druhé výhře o pár let později si odnesla 2 milióny dolarů, ve třetí přes 3 milióny dolarů a naposledy v roce 2010 shrábla tučný jackpot v hodnotě přes 10 miliónů dolarů. To jí bylo už přes 60 let.

Několikanásobná výhra v loterii na sebe stáhla pozornost a zatímco jeden tábor lidí za ní viděl neobyčejné štěstí, našli se i takoví, kteří Joan podezřívali z podfuku. Byla totiž matematičkou a vlastnila doktorát ze statistiky a to v jistém směru mohlo poukazovat na skutečnost, že tato žena prolomila loterijní algoritmus. A co byste si o sousedovi, který opakovaně vyhrál ve Sportce, mysleli vy?

Ještě větší záhadou bylo, že všechny její výhry vyšly z losů

Jenže z prolomení algoritmu losování náhodných čísel by mohla být podezírána v případě, že by hrála číselnou loterii podobnou Sportce. Joan ale všechny peníze vyhrála v losech, coby okamžitou výhru. Tak a teď babo raď! Zatímco tři výherní losy koupila v obchůdku nedaleko svého domova, čtvrtý los si vybrala v sousedním městečku. Jak se jí tohle mohlo podařit?

Asi měla šťastnou ruku. K výši její výhry přispěla i skutečnost, že s losy nepřestala ani potom, co už jí na kontě visel slušný balík peněz. Kdyby si už nikdy více po výhře los nekoupila a spokojila by se s první výhrou, přišla by až o 15 miliónů dolarů.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru