«

»

Známé „důvěřuj, ale prověřuj” platí i v loterii

Foto: depositphotos

Že vyhrát někdy znamená i to výhru odmítnout… o tom se přesvědčil muž z Liberecka, který naletěl podvodníkům, kteří mu slibovali závratnou výhru v loterii. Při hraní Sportky by se vám něco takového rozhodně nestalo. Tady stačí mít výherní výsledky Sportky pěkně černé na bílém, tedy na výherním tiketu, který jako vstupenku do světa milionářů odnesete společnosti Sazka. Co ale, když vás na výhru láká email a vy se mu rozhodnete uvěřit stejně jako nejmenovaný muž z Liberecka?

Chyba za čtvrt miliónu

Vidinou peněz se nechal zlákat jeden muž z Liberecka, kterému přišel email slibující výhru v hodnotě 2,5 miliónů amerických dolarů. Tady je dobře patrné, jak peníze umí zatemnit mysl. Protože to, co následně muž provedl, by ani on ve své světlejší chvilce nejspíš neudělal. Podmínkou pro připsání výhry na účet bylo zaslání poplatku v hodnotě asi 1 800 eur za ověření totožnosti. Ačkoliv to rozhodně není malá částka, muž ji na přiložený účet odeslal. Ale ani potom mu záhadná výhra nemohla říkat pane. Podvodníci si vyžádali ještě dalších asi 7 000 eur za otevření účtu pro cizince a pak drze i dalších 5 000 eur za zaslání speciálního PIN kódu. Tady už podvedenému muži něco nehrálo a obrátil se na policii.

Od začátku mu mělo být jasné, že se jedná o podvod jako vyšitý a s větší pravděpodobností by trefil výherní výsledky Sportky, než získal tuhle nikdy neexistující výhru. Paradoxem bylo, že tento muž nikdy v žádné zahraniční loterii nesázel… proto nechápeme, od koho výhru očekával. Hádáme ale, že příště už si dá pozor. Jestli nějaké příště vůbec bude… po tomhle kiksu bychom se totiž nedivili, kdyby mu manželka Sportku a jiný hazard nadosmrti zakázala.

A co vy, jak snadno se necháte napálit?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru