«

»

Znáte to, když se člověk „uklikne”?

Foto: pixabay

Jediný špatný klik dokáže poslat email tomu, komu nechcete, peníze tam, kde nechcete nebo zkrátka smažete důležitý dokument, který jste si chtěli nechat. Ne že bychom tohle chtěli zlehčovat, ale pravdou je, že je to nic v porovnání s tím, co se na začátku května stalo na švédské burze. Jeden špatný klik tam zavinil ztrátu 300 miliard eur (to je 7,2 bilionu korun). Na druhou stranu pár kliků může v případě, že sázíte online, znamenat i výhru v Eurojackpotu… to už ale odbíháme od tématu.

I přes veškeré kontrolní systémy se lze „ukliknout” o pár set miliard eur

Když vyhrajete v Eurojackpotu velkou výhru a Sazce budete diktovat číslo účtu, na který vám peníze převede, nejspíš si tyto údaje nejméně milionkrát zkontrolujete, abyste se nespletli a Eurojackpot výherní výsledky neputovaly jinam. To se totiž klidně může stát a důkazem toho je příběh, který se stal na švédské burze na začátku května tohoto roku. Omyl, respektive překlik obchodníka londýnské pobočky americké společnosti Citigroup způsobil, že během chvilky se z evropských trhů vypařilo asi 300 miliard eur. To už je pěkná sumička, že? Protože něco takového burza hned pocítila, začal se hledat viník. Ačkoliv byl problém napravený do pár minut, společnost Citigroup ze sebe chybu jen tak nesetřese. Bohužel se tato společnost těší nevalné pověsti potížisty a ani zdaleka to není její jediný problém.

Výhra v loterii pomůže, když se vám něco takového v práci stane a dostanete padáka

Jak skončil ten, který chybu způsobil, zveřejněno nebylo. Je ale jasné, že nějaký postih přece jen mít bude. V těchto případech pak výhra v Eurojackpotu přijde vhod, protože právě ona zařídí, že si své chyby nebudete brát tolik k srdci. Takový padák za tuto chybičku by vás v případě miliardové výhry v Eurojackpotu nejspíš nerozhodil. Ale zpátky ke společnosti Citigroup. Ta zažívá těžké chvilky, protože teprve nedávno se bance podařilo zbavit se zvýšeného dohledu amerických úřadů kvůli nedostatečným postupům v oblasti řízení rizik. A před dvěmi lety se bankéřům této společnosti podařil další kousek, a to takový, že věřitelům společnosti Revlon omylem na účty zaslali skoro miliardu dolarů. Přitom horko těžko své peněžní prostředky získávali zpět.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru