«

»

Zvýší se loterijní daň pro provozovatele na 55 %?

Sídlo Sazky, Foto: 777cz.eu

Sazka bojuje o budoucnost loterií

Vypadá to, že staré dobré časy Sportky se chýlí ke konci. Už loni vyšel v platnost zákon, který loterijní daň pro provozovatele zvýšil z 23 procent na 35. Už tehdy k tomuto kroku měla Sazka výhrady. A to ještě ani netušila, že jí o rok později bude reálně hrozit až 55% daň. Změnu navrhl Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a poslanecká sněmovna o ní bude jednat v nejbližších dnech. I když daň platí pro provozovatele, zvýšení se reálně dotkne i běžného sázkaře Sportky.

Jaký je k tomu důvod?

Důvodem navýšení daně je finanční situace státu po koronavirové krizi. Bělobrádek v návrhu uvádí, že finanční prostředky je nutné hledat právě v oblastech, jako jsou loterijní hry. Ohrazuje se tím, že česká loterijní daň je hluboko pod evropským průměrem. Jako důvod uvádí i skutečnost, že provozování loterie nebylo koronavirovou krizí zasaženo tolik jako jiné oblasti hazardu (například kurzové sázky). Sazce se to samozřejmě nelíbí. Reálně totiž hrozí, že kvůli zvýšení daně by následně musela učinit opatření, která by se reálně dotkla i těch, kteří se pravidelně snaží o výherní výsledky Sportky, Eurojackpotu, Šťastných 10 či jiných loterií, nebo těch, kteří své štěstí pokoušejí s losy.

Co na to Sazka?

Sazka už teď apeluje na poslance, aby návrh neschválili. Podle ní nemá návrh na zvýšení daně žádné reálné odůvodnění a je pro Sazku likvidační. Podle Sazky se tímto akorát podpoří tvrdý hazard v Česku. Kvůli navýšení daně ze současných 35 % na 55 % by Sazka musela uzavřít velkou část trafik a propustit řadu jejich zaměstnanců. Byla by nucena skončit s podporou sportu a ohrožen by byl i prodej oblíbených losů.

O změně se bude jednat už 18. listopadu. Každý sázkař Sportky nebo jiné loterie může Sazku podpořit svým názorem na webu www.zasazku.cz.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru