«

»

16. listopadu v Nashvillu odstartuje aukce šitá na míru fanouškům rocku. Dražit se bude jukebox Johna Lennona, Slashovo kupé Corvette Stingray z roku 1966 nebo dvoupatrový autobus Paula McCartneyho

Foto: Pixabay

Výhra v loterii Extra Renta vás může zavést na aukci v americkém Nashvillu, která začne 16. listopadu a potrvá dva dny. Tato aukce je šitá na míru fanouškům rockových hvězd, jako je John Lennon, Paul McCartney nebo Slash. Dražit se budou jejich věci a jen hvězdy ví, jakou sumu peněz nakonec vytáhnou z kapes svých příznivců. Každopádně si od toho společnost Julien´s Auctions slibuje opravdu hodně. Aby ne. Autobus Paula McCartneyho se k prodeji nenabízí každý den.

Jukebox Johna Lennona startuje na 25 000 dolarech

Nemusíte mít výherní výsledky Extra Renty na účtu, abyste věděli, že věci ve vlastnictví legend hudební scény nebudou za pakatel. Výhru v Extra Rentě je pak potřeba mít, když tyto věci budete chtít v aukci koupit. Třeba si uděláte zálusk na klasický jukebox Johna Lennona, jehož vyvolávací cena je 25 000 dolarů (v přepočtu něco přes půl milionu korun). Konkrétně se jedná o model Wurlitzer 1015 z roku 1947, který Johnu Lennonovi kdysi daroval Elton John. Podle pořadatelů je však tato cena  hodně nízko a reálný zájemce by si měl připravit čtyřnásobek, na který se jukebox může vyšplhat.

Automobil kytaristy Slashe za 200 000 dolarů

K mání bude i kupé Corvette Stingray z roku 1966, které jednu dobu vlastnil i kytarista Guns N’ Roses Slash. Teď už se jedná o přeprodej. Slash ho osobně prodával před zhruba deseti lety. Bylo to jeho první auto, které si koupil za peníze, které vydělal coby hudebník skupiny Guns N´Roses. Automobil je velice zachovalý a na jeho tachometru svítí pouze 35 164 mil. Odborníci tipují startovací pozici na 200 tisíc dolarů (zhruba 4,5 milionu korun).

Autobus Paula McCartneyho z roku 1953 za 300 000 dolarů

O něco větší štěstí byste v Extra Rentě museli mít, kdybyste si brousili drápky na autobus Paula McCartneyho Bristol KSW z roku 1953, který používal on a jeho skupina Wings v roce 1972 během turné „Wings over Europe”. Za ten by reálný zájemce mohl utratit až 300 000 dolarů (přes 6,8 milionu korun).

 

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru