«

»

A na kolik si domácí práce ceníte vy?

Foto: pixabay

Ve španělském městě Velez-Malaga padl neobvyklý rozsudek. Soud tam při rozvodu manželce přiřkl odškodnění 215 tisíc dolarů (v přepočtu přes 4,9 milionu korun) za všechny domácí práce, které pro svého nyní už exmanžela vykonávala v posledních 25 letech. K tomu jí musí podnikatel každý měsíc vyplácet v přepočtu 12 tisíc korun na ni a pak dalších téměř 10 tisíc korun a přes 14 tisíc korun na její dvě dcery. Věděli jste, že i výhra ve Sportce, pokud by padla v manželství, patří do společného jmění manželů?

Manžel chtěl, aby zůstala v domácnosti

Výherní výsledky Sportky nemusí být jediným zdrojem financí, které vás celoživotně zabezpečí. Své o tom věděl také španělský podnikatel, který vlastnil síť fitness center. Protože však kolem toho bylo spoustu práce a on nebyl většinou doma, čekal od své manželky, že péči o domácnost a děti se vším všudy převezme ona. Oba s tím souhlasili, ale to ještě nepočítali s tím, že se budou o pětadvacet let později rozvádět. A protože jeho podnikání bylo ze společného jmění manželů vyjmuto už na samém začátku jejich soužití, byl rozvod pro manželku značně nevýhodný. Proto se obrátila na soud a svou situaci jim vylíčila. Ten pak rozhodl, že kromě alimentů na manželku a děti musí podnikatel zaplatit i za všechny ty vytřené podlahy, umytá okna a teplé večeře, které pro něj den co den připravovala. K částce přes 4,9 milionu se soud propočítal na základě minimální mzdy v předchozích letech.

Jen jestli to ale bude stačit

Výhra ve Sportce zvládne vyhladit vrásky ohledně složenek i výše důchodu. Rozhodnutí soudu je pro paní Moralovou něco jako výhra, protože jinak by z manželství odešla téměř bez koruny. A vzhledem k tomu, že celých 25 let byla doma, nebyl by její životopis pro zaměstnavatele vůbec atraktivní. Tak snad si za tu dobu udělala alespoň nějaké kurzy, které by jí pomohly rozjet její vlastní podnikání.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru