«

»

Američan díky stíracímu losu vyhrál 100 milionů korun

Foto: pexels.com

Loterijní milionáři přibývají každým dnem!

Sportka, Šťastných 10 a Eurojackpot se v České republice celkově a průměrně postarají o dva nové milionáře týdně. Milionářů díky loteriím přibývá velmi rychle ale i v jiných zemích, včetně Spojených států amerických. Například nedávno se jedním z nich stal muž z Glenview, Chicago, který po setření stírací losu Million $$ Match vyhrál 5 milionů dolarů, což v přepočtu činí přes 100 milionů korun!

Thomas Holloway svůj šťastný los zakoupil v obchodě Jewel ve městě Glenview. Po setření stíracího pole, když uviděl, že vyhrál takovou sumu, byl v naprostém šoku. Svou výhru se rozhodl nechat si vyplatit jednorázově, čímž v přepočtu kvůli daním získá “jen“ kolem 65 milionů korun. Holloway o nově získaných penězích mluvil s finančními poradci a chce je proto velmi dobře investovat. Obchod, kde byl los zakoupen, získá od loterie 50 000 dolarů, které činí 1 % výhry.

Možná vás u vyhraných peněz překvapilo tak velké zdanění. U nás si s tím ale starost dělat nemusíte. Ať už vyhrajete ve Šťastných deset nebo v jakékoliv jiné loterii, všechny jsou v ČR od daně osvobozeny.

3/5 - (5 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru