«

»

Američan, o kterém si všichni mysleli, že je chudý, odkázal svému městečku v přepočtu 85 milionů korun

Foto: Pixabay

Mít po výhře ve Sportce na účtu miliony nemusí být vůbec vidět. Obyvatele amerického městečka Hinsdale o tom po smrti přesvědčil pětaosmdesátiletý Geoffrey Holt, který svým spoluobčanům v závěti odkázal v přepočtu 85 milionů korun. Ty mají být podle jeho přání investovány do školství, zdravotnictví, kultury a rekreace. Není divu, že jsou obyvatelé města z tohoto nečekaného daru v šoku.

Američan žil velmi skromně a dokonce neměl ani televizi

Výherní výsledky Sportky nemusejí znamenat život v přepychu. Po takovém netoužil ani muž jménem Geoffrey Holt, který celý svůj život strávil v mobilním domku a od místní komunity se příliš nevzdaloval. Doma neměl televizi ani počítač a chodil v ošuntělém oblečení. No řekli byste do někoho takového, že na svém účtu „vidlemi přehazuje” v přepočtu 85 milionů? Muž své bohatství na sobě nedával znát a ani o něm s nikým nemluvil. O to větší překvapení to pro komunitu po jeho smrti bylo. Muž zemřel už v červnu tohoto roku. Média o jeho netradiční závěti informovala až teď. Je jasné, že pro městečko Hinsdale to je zkrátka něco jako výhra v loterii. Starostka města všechny ubezpečila, že s penězi bude naloženo přesně podle přání pana Holta a že bude město s tímto balíčkem peněz hospodařit stejně úsporně,  jako žil jejich dárce.

O milionech muže věděl jeden jeho dobrý přítel

Kdo by hádal, že takové peníze musejí nutně pocházet jedině z výhry v loterii typu Sportka, tak ten je na omylu. Jediný člověk, který měl o milionech pana Holta tušení, je Holtův dobrý přítel. Ten prozradil, že pan Holt kdysi pracoval na vysokých pozicích v různých firmách a část svých vydělaných peněz velmi dobře investoval. To proto se z nich teď může radovat celé jeho městečko. Určitě nebudeme daleko od pravdy, když muži v centru zřídí jeho vlastní sochu, která bude tento záslužný čin připomínat i dalším generacím.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru