«

»

Americká loterie Mega Millions stvořila dalšího miliardáře. Hráč z New Jersey si může nárokovat přes 1,13 miliardy dolarů

Foto: Pixabay

V úterý večer 26. března pokořil americký hráč pravděpodobnost výhry v loterii Mega Millions, která je 1 ku 302 milionům. Čísla 7, 11, 22, 29, 38 a zlaté Mega Ball číslo 4 mu vynesla výhru 1,13 miliardy dolarů (zhruba 26 miliard korun). Stalo se tak po 32 nevýherních losování. Takovou částku vám nedopřeje ani nejvyšší Eurojackpot.

Hráč bude moci zůstat v anonymitě

Výhra přes 1,13 miliardy dolarů je pátou nejvyšší v historii loterie Mega Millions. Výherce si bude moci vybrat, zda si výběr protáhne do ročních plateb a pobere většinu z výhry, nebo zvolí jednorázový výběr a spokojí se s částkou přibližně 537,5 milionu dolarů (zhruba 12,5 miliardy). Většinou výherci volí okamžitý výběr a je to logické. Nikomu se na miliardy nechce čekat, když už je má v kapse. Protože byla výhra trefena tiketem vsazeným ve státě New Jersey, má její výherce velkou výhodu oproti dalším americkým hráčům. Loterie v New Jersey nenutí své hráče, aby odkryli svou anonymitu. Tento hráč, ať je to kdokoliv, může zůstat napořád utajen před zraky všech závistivců. Vyhne se takové popularitě, jakou má teď Edwin Castro. Ani výherní výsledky Eurojackpot by z vás celebritu proti vaší vůli neudělaly.

Na výběr výhry má dlouhý rok

Na výběr vaší případné výhry v Eurojackpotu budete mít dlouhý jeden rok. Ale předpokládáme, že žádný hráč by tak dlouho nečekal. Tato dlouhá doba je vhodná zejména pro ty, kteří nekontrolují každý svůj tiket hned. Může se proto stát, že narazí na nějaký, který vsadili před dlouhou dobou a právě roční doba pro výběr jim výhru uchrání. Také výherce z New Jersey má na výběr své miliardové výhry dlouhý rok. Takto dlouhá doba naopak v Americe zvykem není. Šťastlivci samozřejmě gratulujeme!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru