«

»

Americký Powerball k dnešnímu dni nabobtnal na 1,73 miliardy dolarů – přes 40 miliard korun

Foto: Pixabay

Powerballové šílenství v Americe pokračuje. Poté, co v pondělí 9. října nikdo netrefil šest pro výhru potřebných čísel (5 čísel plus jedno powerballové), se jackpot vyšplhal na 1,73 miliardy dolarů. To je zhruba něco přes 40 miliard korun. O takovém jackpotu se nám českým hráčům může jenom zdát. V Eurojackpotu se hraje maximálně o tři miliardy. I to je částka, ze které se vám zatočí hlava!

Zatím nejvyšší pokořený jackpot je 2,2 miliardy dolarů

Zatím nejvíce v Powerballu trefil Edwin Castro, a to už na podzim minulého roku. V únoru se k výhře přihlásil, poté byla jeho výhra napadena a rozběhl se soud o tom, kdo je vlastně náležitým majitelem výherního tiketu. Ovšem nic z toho Castrovi nevzalo radost z nakupování. Na kontě má už tři luxusní nemovitosti v celkové hodnotě 76 milionů dolarů. K takovým šíleným, ale nejspíš bezstarostným nákupům může americké hráče přiblížit aktuální jackpot 1,73 miliardy dolarů, o který se hraje už dnes – ve středu 11. října. Všem samozřejmě držíme palce. Šance na trefení jackpotu je velmi velmi malá – 1 ku 292,2 milionu. Ani trefení výherních výsledků Eurojackpotu není vůbec jednoduché.

Amerika Powerballem žije

A co si budeme povídat, stejně jako tady, když Eurojackpot olizuje svůj maximální strop, tak i v Americe je to znát na hráčské náladě všech. Sází i ti, kteří obvykle drží své finance zkrátka. Trefit 1,73 miliardy dolarů a moci si nechat okamžitě vyplatit 756,6 milionu dolarů (zhruba 17 miliard), to je snem snad každého. Tak uvidíme, jak dlouho bude Powerball ještě odolávat. Také se necháme překvapit, jestli mega výhra znovu padne do kapsy jedinému šťastlivci, nebo se bude krájet.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru