«

»

Až budete ve vatě, můžete webům navrhovat, aby se vulgárně přejmenovaly

Foto: Pixabay

Že vám miliardy na bankovním účtu dávají určitou moc nad svým okolím, o tom se budete moci přesvědčit, až trefíte výhru v Eurojackpotu – nejlépe těsně pod jeho stropem. Své o tom ví miliardář Elon Musk, který už znovu víří vody. Po tom, co odkoupil Twitter a přepsal jeho logo, teď pošťuchuje také internetovou encyklopedii Wikipedia. Doslova mu hnuly žlučí neustálé žádosti tohoto webu o dobrovolné příspěvky. A tak jim rovnou nabídl jednu miliardu dolarů… ale něco za něco.

Klidně by přispěl, ale to by se musela Wikipedia přejmenovat

Ani maximální výherní výsledky Eurojackpotu vám nedovolí rozhazovat jako nejbohatší muž světa Elon Musk. Ten nabídl jednu miliardu dolarů (v přepočtu zhruba 23 miliard korun) za to, že se Wikipedia přejmenuje. Což o to, kdyby si Wikipedia mohla vymyslet svůj jiný název, možná by úplatek i vzala. Tady to však bylo myšleno ironicky a webový portál s informacemi hlavně od dobrovolníků rovnou dostal i návod na to, jak by jeho nové jméno mělo vypadat. Elon Musk navrhuje, aby se Wikipedia přejmenovala na Dickipedia. Nový název by se skládal ze slova, který v angličtině označuje pánské přirození a zároveň se velmi často používá jako označení pro hlupáka. Zároveň uživatele tohoto webu vyzývá, aby se zamysleli  nad tím, proč Wikipedia potřebuje tolik peněz, když je většinou tvořena příspěvky od dobrovolníků.

Bude lepší, když i po výhře v loterii zůstanete sami sebou

Jó, je vidět, že mít peněz jako šlupek, vám jednoznačně rozšíří obzory. Klidně můžete být přidrzlí a arogantní a vůbec si z toho nemusíte nic dělat. Proč taky? Mnohem lepší však bude, když vám výhra v Eurojackpotu nezatemní mozek a zůstanete sami sebou. Ostatně je ještě dost věcí, co můžete dělat, když se začnete nudit. A od Muskova stylu života upouštět nemusíte. Třeba se po jeho vzoru pustíte do výroby vesmírných raket.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru