«

»

Až vyhrajete v loterii, můžete ve Velké Británii studovat kouzla a magii

Foto: Pixabay

Jistě také znáte ten pocit, že pro samé honění se za penězi,  nemáte čas na nic z toho, co byste chtěli dělat zkrátka jen proto, že vás to zajímá. Proto je také pro řadu smrtelníků nepřípustné, aby se například hlouběji pustili do studia čar a kouzel. Bez výhry ve Šťastných 10 je to zkrátka nemožné, protože žádné čáry ani kouzla vám hypotéku nezaplatí. Ovšem pořád tady šance na výhru je, a proto se vyplatí vědět, že ve Velké Británii, konkrétně na univerzitě Exeter v jižní Anglii, bude možné příští rok studovat postgraduální studijní obor kouzel a magie.

Nadšence Harryho Pottera to jistě přiláká

Výherní výsledky Šťastných 10 vás možná pošlou na studia. A pokud budou vysoké, nemusíte se zrovna příliš stresovat ohledně uplatnění vámi vybraného oboru. Klidně můžete odjet do Velké Británie, kde se příští rok pro studenty postgraduálního studia otevře zcela neotřelý studijní obor – kouzla a magie. Že se tohle děje ve Velké Británii, kde vznikla strhující série o Harrym Potterovi, nejspíš nikoho nepřekvapí. Překvapující není ani fakt, že se studenti v tomto oboru kouzlit fakticky nenaučí. Spíše než o zaklínadlech budou prohlubovat své znalosti o historii kouzlení, o kouzlech v různých kulturách a jejich schopnosti fascinovat velké množství lidí. Je jasné, že takovýto studijní obor přiláká nejen fanoušky Harryho Pottera, nýbrž i další zájemce o okultismus a tuto specifickou historii.

Bude mít obor nějaké uplatnění na trhu?

S výhrou ve Šťastných 10 v kapse se nemusíte bát o to,  že na trhu nebudete mít uplatnění. Naopak ji můžete využít k tomu, abyste konečně pro jednou dělali věci, které vás baví a jen proto, že vás baví. Po výhře v loterii si na tento stav budete moci dlouhodobě zvykat. Ale zpátky ke studiu čar a kouzel. Ačkoliv vás obor žádná kouzla doopravdy nenaučí, úplně bychom jej nezatracovali. Vzhledem k tomu, jaké davové šílenství rozpoutala kniha o Harrym Potterovi, nepochybujeme o tom, že se po tomto studiu nějak uchytíte. Třeba vám ještě zbydou nějaké peníze z výhry a začnete za ně kupovat předměty související s kouzly a pak je prodávat ve svém čarovném krámku.

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru