Babička z Nebrasky prodala svůj vzácný kameninový hrnec v aukci za více než půl milionu korun

Foto: Pixabay

No jen si představte, že na své verandě po čtyři desítky let chodíte kolem kameninového hrnce, který má cenu vyšší než půl milionu korun. Jenže vy to netušíte, a tak chvíli uvažujete i o tom, že ho dáte do garážového prodeje. To by vám ale na účtu nepřistála částka podobná výhře ve Sportce.

Hrnec vydražila v den svých 91. narozenin

Jednadevadesátiletá žena z Nebrasky Lois Jurgensová měla co do činění s obrovským kameninovým hrncem značky Red  Wing, který po čtyři desetiletí zdobil její verandu. Už ale uvažovala o tom, že jej buď někde uklidí, nebo ještě hůř prodá v garážovém prodeji. Vůbec totiž netušila, jaký skvost se jí na verandě povaluje. V garážovém prodeji by za něj dostala nejvýš 50 dolarů. Naštěstí se v té době doslechla o aukci kameninových nádob aukční síně Bramer. Její majitel Ken Bramer se na hrnec paní Jurgensové ihned přijel podívat a doslova mu vyrazil dech. Podle razítka na hrnci totiž zjistil, že se jedná o vzácný kousek značky Red Wing, který má na sobě typický modrý motýlí znak. A protože hrnec obsahoval nezvykle dvě razítka v horní a spodní části, věděl Bramer, že v aukci padne rekordní částka… třeba taková, kterou vám mohou přinést výherní výsledky Sportky.

Paní Jurgensová se aukce nemohla zúčastnit

Bohužel pro paní Jurgensovou se první aukce v jejím životě konala v den, kdy sama slavila své 91. narozeniny a měla dobrovolnou službu v kostele. Do aukční síně se tedy dostavila až v závěru aukce. Ještě předtím, než si Bramer hrnec odnesl, zeptal se ženy, kolik si myslí, že v aukci vynese. Žena pronesla skromné přání, že za hrnec dostane alespoň 100 dolarů. To Bramera rozesmálo a smáli se oba, když jí oznamoval, že za vzácný kameninový hrnec v aukci obdrželi o něco více než 100 dolarů, a to 32 tisíc dolarů (v přepočtu 669 tisíc korun). Částce žena nemohla uvěřit. Byla to její první aukce v životě a snad i to největší dobrodružství v něm.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.