«

»

Bankomaty v Etiopii rozdaly lidem v přepočtu 951 milionů korun

Foto: Pixabay

Těšíte se na víkend? Snad pro vás bude stejně štědrý jako byl ten minulý víkend pro občany Etiopie. Tamní bankomaty státem vlastněné Etiopské komerční banky měly poruchu a lidem rozdávaly podstatně více, než měli na svých účtech. Celkem banka kvůli chybě přišla o 41 milionů dolarů (v přepočtu 951 milionů korun). I výběr z bankomatu může být jako výhra v loterii Šťastných 10!

Zpráva o štědrých výběrech se brzy rozkřikla hlavně mezi studenty

Technická závada připravila hlavní bance v Etiopii perné hodiny a dny, když bankomatům umožnila, aby lidé přečerpávali své účty. O víkendu, hlavně pak v noci z pátku 15. března na sobotu 16. března se v Etiopii stal zázrak. V té době nezáleželo na tom, jestli jste bohatý, nebo chuďas. Každý totiž mohl být bohatý, a to díky chybě bankomatů. To je lepší než málo pravděpodobné výherní výsledky Šťastných 10, že? Banka, které náprava trvala několik hodin, potvrdila, že nejvíce peněz vybrali právě studenti. Ti si o šťastné náhodě dali vědět prostřednictvím sociálních sítí a před bankomaty se začaly tvořit dlouhé fronty. Ty musela rozehnat až přivolaná policie.

Banka žádá klienty o vrácení peněz

Výhra ve Šťastných 10, pokud se jí v životě dočkáte, vás může těšit více, než neoprávněný výběr peněz. Banka, která byla takto poškozena, své klienty žádá, aby peníze vrátili. Do žádosti se zapojily i univerzity, do kterých studenti docházejí. Část peněz se takhle už podařilo získat zpátky. Velká část však pořád ještě chybí. Tak tomu se říká pech. Od teď už si dá banka na technické závady větší pozor. Kdyby se to dělo každý víkend, zbankrotovala by, účty totiž spravuje 38 milionům lidí.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru