«

»

Bankomaty v Irsku byly nebývale štědré a lidé si to nechali líbit

Foto: Pixabay

Výhra ve Šťastných 10 znamená přijít k milionům nebo si minimálně přilepšit o pár desítek tisíc korun. To se ostatně podařilo i lidem v Irsku, respektive klientům irské banky, jejíž bankomaty v úterý 15. srpna vykazovaly hromadnou chybu. Svým klientům umožňovaly vybrat více peněz, než vůbec měli na svém účtu. Bance se podařilo chybu odstranit, nicméně její následky bude ještě nějaký ten pátek řešit.

Bankomaty umožňovaly vybírat nebo převádět penízy bez ohledu na stav účtu

Když výherní výsledky Šťastných 10 pořád nevychází, může vaše konto obohatit chyba banky. Ta se vyskytla u bankomatů jedné irské banky v polovině srpna. V úterý patnáctého byly bankomaty štědřejší než kdykoliv předtím. Svým klientům umožňovaly vybrat nebo převést peněžní prostředky až do výše tisíc eur (zhruba 24 tisíc korun), a to bez ohledu na to, jestli tyto peníze klienti na svých účtech měli nebo neměli k dispozici. Celá věc s penězi se navíc poměrně rychle rozkřikla a v pozdním odpoledni už se u bankomatů tvořily fronty. Jo síla sociálních sítí je neuvěřitelná!

Banky svým klientům vzkazují, že své peníze budou chtít zpátky

Výhra ve Šťastných 10 je stejně nečekaná, jako že u bankomatu zbohatnete o několik desítek tisíc korun. Přesto se obě věci dějí. Klienti, kteří takto nelegálně z banky vytáhli nemalou sumu, se však z peněz moc dlouho radovat nebudou. Banky jim totiž vzkázaly, že mají možnost na jejich pobočkách peníze vrátit, jinak jim budou strženy z účtu, a to třeba i postupně. Banky se zároveň za chybu omluvily a své klienty varovaly před nebezpečím nízkého zůstatku na jejich účtech po odečtení jejich dluhu. A co vy? Přečerpali byste výběr, pokud by vám to bankomat umožnil?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru