«

»

Bezdomovec hledal zálohované láhve, ale našel naditou peněženku. Když ji poctivě vrátil, lidé na něj ve sbírce vybrali přes 840 tisíc korun

Foto: Pixabay

Přejete si vyhrát ve Šťastných 10, ale cítíte, že je to málo pravděpodobné? Nezoufejte, v životě se kolikrát stanou takové zázraky, které ani nepředpokládáte. Třiatřicetiletý bezdomovec Hadjer Al-Ali z Amsterdamu našel v prázdném vlaku peněženku a v ní v přepočtu 50 tisíc korun. Místo, aby si ji nechal a žil si jako král, poctivě ji vrátil. Tento čin mu vynesl mnohem více, protože mu lidé ve sbírce vybrali přes 840 tisíc korun.

Dobrý skutek byl náležitě oceněn

Výherní výsledky Šťastných 10 ne a ne přijít? Nevadí! Ve světě se dějí jiné zázraky a dobrou zprávou je, že poctivost a dobré srdce stále ještě existuje. Bezdomovec Hadjer Al-Ali z Amsterdamu zrovna prohledával odstavený vlak, aby v něm posbíral zálohované láhve, které by proměnil na peníze, když v tom našel peněženku a v ní částku v přepočtu 50 tisíc korun. Peněženka neobsahovala žádné doklady ani stopy, které by vedly k majiteli. Přesto ji bezdomovec odnesl na policejní stanici. Už tam dostal ocenění Stříbrný palec a poukázku v hodnotě 50 eur na nákup potřebných věcí. Pokud se o peněženku do roka nikdo nepřihlásí, stane se Hadjer jejím právoplatným majitelem.

Pro bezdomovce započala sbírka

A to není všechno. Jakoby výhra ve Šťastných 10 nebrala konce, také Hadjerovi se blýská na lepší časy. Ani v případě, že se o peněženku někdo přihlásí, totiž nezůstane bez prostředků. Naopak, je z něj skoro milionář. Na jeho podporu totiž odstartovala sbírka, ve které se vybralo přes 843 tisíc korun. Kromě toho má Hadjer spoustu nabídek práce, a tak vážně „hrozí”, že své bezdomovectví pověsí na hřebík.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru