«

»

Byl zatčen za urážlivá gesta směrem k policii, později ale vymohl slušné odškodné

Foto: Pixabay

Když šťastná čísla do Sportky stále nepřichází, nezbývá než se soudit o kdeco. Američan Gregory Bombard je příkladem toho, že i zdánlivě sporný soud lze obrátit ke svému prospěchu. Na policii ve Vermontu vymohl v přepočtu 2,3 milionu korun pro sebe a další miliony pro organizace podporující práva občanů a svobodu projevu. No věřili byste tomu?

Spor začal už v roce 2018 a skončil úspěchem pro Gregoryho v roce 2021

Bohatství nemusí mít jen podobu výherních výsledků Sportky. Klidně může jít o nemalé vysouzené peníze. Příběh vysouzených milionů se začal psát už v roce 2018. Tehdy byl Američan Gregory Bombard bezdůvodně zastaven policií ve Vermontu a následně se neuhlídal a ukázal jim prostředníček. Za to byl chvíli ve vazbě a odešel s pokutou. Zdálo by se, že tímto bude spor vyřešený. Gregory se však cítil ukřivděně. Podle něj policie neměla důvod jej zastavovat. Najal si tedy právníky a na policejní postup podal žalobu. Dlouhé roky se spor vlekl s ne moc valným výsledkem. Až nedávno v roce 2021 se do sporu vložila Americká unie pro občanská práva a vše nabralo celkem rychlý a pro Gregoryho také bohatý konec. Američan to už pomalu vzdával a najednou na jeho kontě přistálo odškodné ve výši přes 2,3 milionu korun.

Americká unie pro občanská práva tvrdí, že ke sporu vůbec nemělo dojít

Výhra ve Sportce se může objevit zcela nečekaně. Stejně nečekaně jako se může zdánlivě nevýherní spor překlopit ve vítězství. Zastupitelé Americké unie pro občanská práva dali sporu jasné obrysy. Podle nich nemělo ke sporu mezi Gregorym a policií vůbec dojít. Policie dle nich musí respektovat práva každého člověka tak, jak se píše v ústavě. A to dokonce i v případě, že se projevy považují za urážlivé. Kromě 2,3 milionu pro Gregoryho takhle vysoudili dalších v přepočtu 1,8 milionu korun. Suma zamířila na účty nadace pro práva občanů. Gregory teď potyčky s policií určitě nelituje. Zároveň však doufá, že k žádné další už nedojde.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru