«

»

Čech vyhrál v loterii papežovo Lamborghini

Foto: Lamborghini

Auto za miliony podepsané papežem putuje k českému výherci

Před pár měsíci jsme vás informovali o soutěži, v které bylo hlavní výhrou papežovo Lamborghini s jeho vlastnoručním podpisem na přední kapotě.

Automobilka Lamborghini darovala před zhruba 1 rokem jeden ze svých automobilů současnému papeži Františku, který si vůz však neponechal, ale jen ho podepsal a dal do dražby. Vydražené peníze poté daroval na dobročinné účely. Speciálně upravený model Huracan byl vydražen za 861 575 dolarů (v přepočtu více než 19 milionů korun).

Nový majitel si ho ale také nenechal a i on ho daroval na dobročinné účely. Bílé Lamborghini se zlatým lemováním a s papežovým podpisem vložil do loterie, v níž jeden loterijní tiket stál od 10 do 5 000 dolarů (v přepočtu cca 225 až 114 000 korun) a koupit si ho mohl kdokoliv po celém světě. Celková částka za prodané tikety byla poslána mladým a nemocným dětem bez domova a sirotkům.

Losování loterie proběhlo 15. února a výhercem se stal Čech. Nový, v pořadí už třetí, majitel je výherce z Chrudimska. Když panu Vladislavu N. přišel e-mail s tím, že se právě on stal vítězem, nebral informaci na velkou váhu. Myslel si totiž, že je to jen další spam. Poté mu ale došlo, že je to skutečné a byl z této zprávy pochopitelně nadšen.

Aby měl výherce vůz ve své garáži, musí se nejprve vydat do Vatikánu na slavnostní předávání a audienci u papeže. Už dnes však přemýšlí nad řešením, jak automobil převeze z Říma do Čech. Co se sportovním automobil pan Vladislav bude dělat dále, zatím nemá promyšlené.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru