«

»

Cena vaší budoucí nemovitosti v Itálii může začínat na třech eurech…

Foto: Pixabay

Že je výhra ve Sportce jedním z vašich snů? A nechtěli byste také vlastnit nemovitost v teplé Itálii? Pokud ano, vězte, že počáteční cena vašeho budoucího domova může začínat už na třech eurech. Do aukce jdou další domy z italského města duchů, města Sambuca di Sicilia na Sicílii.

Nabídka vypadá lákavě, ale rekonstrukce bude potřeba

Výherní výsledky Sportky však na tento sen přece jen potřebovat budete, pokud už teď nejste bohatí nebo nemáte našetřeno. Nabídka domů za „pouhé” tři eura je sice lákavá, ale v tomhle znění není celistvá. Dům vydraží ten, který v zalepené obálce nabídne nejvíce. Italská vesnice Sambuca se tímto prodejem proslavila už v roce 2019, kdy nabídla až 16 domů za 1 euro za kus. Teď se domy prodávají od 3 eur, reálné částky se ale pohybují od 5000 do 10 000 eur (v přepočtu až 247 tisíc korun) podle toho, kolik jsou zájemci ochotni nabídnout. Ani to však není konečná částka toho, kdo chce dům v sicilské vesnici vlastnit. Do domu je potřeba nasypat další značnou část peněz, protože všechny v nabídce zoufale vyžadují rekonstrukci, aby vůbec mohly být obyvatelné.

Město duchů se změnilo v „Malou Ameriku”

Výhra ve Sportce vás může pošoupnout k tomu, abyste si splnili svůj opravdový sen. Tím může být například rekonstrukce domu na Sicílii. Tato prodejní politika Itálii pomohla proměnit město duchů v „Malou Ameriku”. Mezi cizinci, kteří domy takhle kupují, je větší část Američanů. Sambuca má svou osiřelou  historii. Vesnici vylidnilo zemětřesení už v roce 1969. Místní uprchli a zanechali za sebou prázdné domy. Římská vláda tehdy schválila velmi zvláštní zákon pro oživení vesnice, který spočíval v tom, že radnici bylo uděleno vlastnictví těchto domů. Ta si tedy s domy mohla dělat vše, co se jí zachtělo. Je to určitě jednodušší varianta, než se kterou se potýkají jiná takhle vylidněná města. Tam je potřeba napřed získat povolení k nakládání s nemovitostmi od jejich nepřítomných nebo už možná neexistujících majitelů.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru