«

»

Červený svetr princezny Diany posetý bílými ovcemi a jednou černou ovcí se v aukci prodal za 25 milionů

Foto: Pixabay

Po výhře ve Sportce dostane váš šatník zcela jiný rozměr. Dokonce si můžete, bude-li vaše výhra dostatečně vysoká, koupit legendární svetr princezny Diany. Tedy za předpokladu, že se vůbec ještě někdy dostane do aukce. Ikonický červený svetr vyobrazující jednu černou ovci obklopenou stádem bílých oveček, který poprvé oblékla v roce 1981 se v aukčním domě Sotheby´s prodal za 1,1 milionu dolarů (zhruba 25 milionů korun) a překonal dosavadní rekordy  částek utržených v aukcích věcí po zesnulých členech královské rodiny.

Svetr do aukce odnesly samy jeho návrhářky

Přitom skutečnost, jak se svetr dostal do aukce, je velice úsměvná. V krabici mezi dalšími věcmi ho našly samy návrhářky a měly jistotu, že se jedná o svetr, který princezna Diana skutečně nosila. Ta byla totiž pověstná svou vášní pro netradiční pletené kousky, které často nosila až do roztrhání. A právě tento svetr si natolik oblíbila, že když utrpěl nějaké ty vady obnošení, poslala ho zpět návrhářkám s prosbou o jeho opravu. Ty byly velmi potěšené princezniným zájmem a místo opraveného jí poslaly svetr úplně nový. Starý svetr tedy zůstal v krabici až do těchto dnů, kdy znovu spatřil světlo světa na aukci v New Yorku. Majitel, který za tento svetr neváhal zaplatit 1,1 milionu dolarů, má tedy opravdu originální kousek. Ale ukrojili byste  z výherních výsledků Sportky takovou sumu?

Svetr se stal symbolem princezniny jinakosti

Svetr princezna poprvé vynesla v roce 1981 a ihned se stal symbolem její jinakosti. Možná právě jím chtěla naznačit, že se se chce odlišit od ostatních nebo že úplně nezapadá do škrobené královské rodiny. Ať už to bylo jakkoliv, svetr se okamžitě stal hitem a pořizovaly si ho ženy po celém světě. Pro velký zájem byla tato limitovaná edice v roce 2020 znovu obnovena. I vy si tak můžete koupit oblíbený svetr princezny Diany, a to i za předpokladu, že se na vás ve Sportce štěstí ještě neusmálo.  Svetr od společnosti WARM & WONDERFUL ve speciální “DIANA EDITION” koupíte na zahraničních webech za 248 dolarů (přes 5 500 Kč).

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru