«

»

Chlubili byste se svým hostům hlavou egyptské mumie ve vaší skříni?

Foto: Pixabay

S výhrou v loterii Eurojackpot se dost dobře může změnit i váš styl. Vaši kamarádi u vás doma mohou nově nacházet celkem prapodivné věci, třeba i lebku mumie, která je v aukci k mání za vyvolávací cenu 9000 liber (zhruba čtvrt milionu korun). Odborníci však očekávají, že její cena může vyrůst až na neuvěřitelných 20 000 liber (přes půl milionu korun). Vtipné je, že ji dosavadní majitel dává do aukce proto, že na jeho hosty moc dojem nedělala a většinu času byla zavřená ve skříni.

Hlava mumie je 2800 let stará a podle toho vypadá i její cena

Výherní výsledky Eurojackpotu vám mohou pořídit cokoliv, a tedy i něco sice historicky cenného, ale na pohled odpudivého. Řeč je o lebce egyptské mumie, kterou si v období první světové války z Egypta přivezl britský voják. Jeho rodina si pak lebku předávala z generace na generaci a dokonce ji někteří i vystavovali pod skleněnou kupolí. Protože se však na její adresu většina návštěv této rodiny vyjadřovala s odporem v očích, skončila nebohá mumifikovaná lebka ve skříni a byla ukazována jen na požádání. Mělo to něco do sebe. Ve skříni se na ni neprášilo, a proto se dochovala ve vynikajícím stavu. Teď dává blíže nejmenovaný potomek onoho britského vojáka lebku do aukce s tím, že ji má stejně po celou dobu zavřenou ve skříni. Člověk by řekl, že když chce 2800 let starou lebku někdo prodat, bude na ni pět jen samé ódy… a ono ne. Dokonce to vypadá, že se jí onen potomek docela rád zbaví. Přesto ji levně pustit nechce. Aby také jo, když odborníci její cenu odhadují minimálně na čtvrt milionu, maximálně pak na částku přes půl milionu korun.

I přesto, že se neprodá, půjde z domu…

A co vy? Dali byste půl milionu z výhry v Eurojackpotu za nevábně vypadající lebku? Její stávající majitel šel v úvahách ještě dále. Kdyby se prý v aukci neprodala, půjčil by ji muzeu, kde by přinesla větší užitek než u něj ve skříni. Tak jako tak půjde z jeho domu… že by se s ním kvůli mumifikované lebce ve skříni chtěla rozejít partnerka? Tak tomu bychom se ani nedivili! Co je lepší – schovávat ve skříni část mumie, nebo mít na účtu půl milionu z jejího prodeje a koupit si skříň novou?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru