«

»

Chyba prodavače mu zařídila doživotní rentu

Foto: Pixabay

Dáváte si záležet, abyste při sázení Sportky vždy vsadili jen vaše šťastná čísla? Trváte na pravidelné rutině, která nesmí být přerušena? No a vyhráli jste? Pokud ne, není na škodu vaši rutinu čas od času přerušit nebo svěřit své štěstí náhodnému tipu, případně do rukou prodavače. Na šedesátiletého muže se právě takto usmálo štěstí. Chtěl si vsadit tiket na 10 následujících slosování, ale prodavač ho špatně pochopil a vytiskl mu tiket s 10 řádky pro každé slosování. Ačkoliv si za takovou sázku připlatil, neměl odvahu něco měnit. Tušil, že právě tahle sázka může být ta životní. A ono se poštěstilo. V loterii Michigan Lucky for Life vyhrál doživotně 25 000 dolarů pro každý rok.

Loterii sází pokaždé, když je pracovně v 50 mil vzdáleném městě New Buffalo

Šedesátiletý řidič kamionu si loterii Michigan Lucky for Life vsadí pokaždé, když je ve městě New Bufallo. Pokaždé si vsadí na 10 nebo 20 remíz. Tentokrát ho prodejce na benzínové stanici úplně dobře nepochopil, ale rozhodl se to tak nechat. Dobře udělal. Tento omyl mu přinesl 25 000 dolarů ročně a tuhle výhru mu přišil na doživotí. Také byste chtěli být odsouzeni k doživotnímu trestu v zajetí výherních výsledků Sportky? No ani se nedivíme. Muž mohl ročně čerpat oněch 25 000 dolarů, nebo se mohl rozhodnout pro okamžitou výplatu. A tady platí, že je lepší mít milionovou výhru v hrsti než statisíce rozklížené po dlouhých letech. Po chvíli přemýšlení muž zvolil jednorázovou výplatu ve výši 309 0000 dolarů (v přepočtu zhruba 6,8 milionu korun).

Jaké by to bylo, kdyby vám každý rok přišlo na účet půl milionu jen tak?

Když odložíme stranou fakt, že se ve Sportce o rentu nehraje, jak byste s ní naložili? Byli byste trpěliví a každoročně čerpali nižší částku? Nebo byste se zachovali stejně jako americký kamioňák, který chtěl velkou část peněz a hned? Každoroční půlmilionová výplata by jistě nebyla od věci.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru