«

»

Čínská soška Buddhy nalezená v Austrálii = 1,5 milionu pro její nálezce

Foto: Pixabay

Hledači pokladů se nejspíš obecně nechtějí spoléhat na náhodná čísla do Sportky a svůj poklad za statisíce nebo miliony si hledají radši sami. Je to i případ dvou hledačů pokladů z Austrálie Leona Deschampse a Shayna Thomsona. Ti díky detektorům kovů našli ve Žraločí zátoce v Západní Austrálii neobvyklý nález – bronzovou sošku Buddhy z 15. století. Tu odborníci ocenili na částku převyšující 1,5 milionu korun.

Čínskou sošku museli do Austrálie zanést rybáři nebo lovci perel

Výherní výsledky Sportky jsou tak nepravděpodobné, jako když najdete cennou čínskou sošku v Austrálii… ale přesto se to děje. Už v roce 2018 našli hledači pokladů u břehů Austrálie velmi neobvyklý nález – čínskou sošku Buddhy z bronzu. Protože jim něco říkalo, že by mohlo jít o velmi zajímavý nález, kontaktovali historiky a odborníky na slovo vzaté. Ti teprve teď dospěli k závěru, že je soška dílem čínské dynastie Ming, která v Číně vládla v 15. století. Do Austrálie se podle nich dostala společně s čínskými rybáři nebo hledači perel. Hned, jak došli k závěru, sošku také ohodnotili na částku v přepočtu 1,5 milionu korun. Ještě lepší zprávou je, že podle australských zákonů patří soška nálezcům. Ti by ji mohli prodat v aukci.

Jen zkoumání sošky si žádá polovinu její odhadované ceny

Ani výhru ve Sportce si nemusíte užít v celé její výši, když je potřeba z výhry splatit nějaké dluhy. Podobné to mají i nálezci sošky. Ti totiž ve snaze zjistit původ sošky oslovili řadu odborníků a každý z nich si řekl o honorář. Jó zadarmo ani kuře nehrabe. Podle všeho má jít o částku až 750 tisíc korun… tedy o polovinu cenu, za kterou by se mohla soška na aukci prodat.

4.5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru