«

»

Co by se muselo stát, abyste byli hlavním zájemcem o růžový „věčný” diamant, který se bude dražit v červnu na aukci v New Yorku?

Foto: Pixabay

Až vám výhra v Eurojackpotu konečně přistane na účtu, možná vás více začnou zajímat jednotlivé akce aukčních domů. Už 8. června se v newyorské aukční síni Sotheby´s uskuteční dražba toho nejkrásnějšího růžového diamantu pod sluncem. A protože má tento diamant snad všechna nej, nikoho nepřekvapí odhadovaná cena, která se tyčí až do výše 35 milionů dolarů (v přepočtu téměž tři čtvrtě miliardy korun). Není divu, že pro to, abyste byli jedním z hlavním zájemců o tento diamant, potřebujete trefit Eurojackpot v jeho plné výši. Jedině tak vám po koupi růžového diamantu zbydou finance na život na vysoké noze.

Diamant je prý dokonce cennější než ta nejcennější umělecká díla

Před krásou a karáty diamantu Eternal Pink by se podle odhadců mohl schovat i umělec Warhol, po jehož dílech je v aukcích velká sháňka a dovolit si je mohou jen zájemci z vysokých kruhů. Diamant, který byl vytěžen v africké Botswaně měl 23,78 karátu. Pak byl po dobu půl roku velmi pomalu tak zvaně polštářově broušen (při tomto stylu vznikají čtverce a obdélníky se zaoblenými rohy), aby naplno vynikla jeho krásně růžová barva. Po broušení měl diamant 10,57 karátu a cenu odborníci předběžně odhadli na 35 milionů dolarů. Že by se přestřelili? To si ani trochu nepřipouštějí. Podle nich se naopak cena přes tento odhad přehoupne… pokud tedy máte zájem, nezbývá, než pokořit výherní výsledky Eurojackpotu v době, když budou na svém vrcholu.

Diamant putuje po turné, aby okouzlil co nejvíce zájemců

A jak už to tak u dražených předmětů bývá, ještě před aukcí se vydají na své turné. To platí i u tohoto diamantu, který svou výstavní cestu začal 7. dubna v Hong Kongu. Dubaj, Singapur, Šanghaj, Tchaj-wan a Ženeva jsou další z měst, kde se diamant blýskne v celé kráse. Už 8. června bude tento vytříbený kousek čekat v New Yorku v aukční síni Sotheby´s na svého nového majitele. Ten se pravděpodobně vydá ze všech peněz (padla by na to i velká část výhry v Eurojackpotu), ale co na tom sejde, když se podobná nabídka nemusí už nikdy opakovat?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru