«

»

Dnes se v Powerballu hraje o 785 milionů dolarů (téměř 18 miliard korun)

Foto: Powerball

Zatímco Eurojackpot v úterý 19. září padl a výherce z Německa si na účet připsal částku přes 1,6 miliardy, americký Powerball i nadále překotně stoupá. Dnes se v Americe hraje o skvostných 785 milionů dolarů (v přepočtu téměř 18 miliard korun). Přitom šance k trefení takového jackpotu je 1:292,2 milionu.

Jackpot, který zvedá tlak všem sázkařům

Jaké to je, když jsou ve hře desítky miliard, to v Česku nikdo na vlastní kůži nezažije, a to z toho důvodu, že loterie, ve které se dá vyhrát nejvíce peněz, je Eurojackpot s maximální nabídkou tří miliard korun. Takové výherní výsledky Eurojackpotu by si nechal líbit nejspíš každý. Na vlastní kůži je od roku 2014, kdy se u nás Eurojackpot hraje, mohli pocítit zatím jen tři hráči (v roce 2015, 2019 a 2023). V Americe i díky velkému objemu sázek (hraje se ve 45 amerických státech, také ve Washingtonu, D.C., v Portoriku a na Amerických Panenských ostrovech) Powerball stoupá velmi rychle. Dnes se hraje o 785 milionů dolarů (to je v přepočtu téměř 18 miliard korun). Powerball se losuje 3x týdně, a to v pondělí, ve středu a v sobotu.

Výherci se většinou dobrovolně vzdají až poloviny výhry

Vyhrát v Eurojackpotu, tak se kromě státu nemusíte o výhru s nikým dělit. Ovšem jiná jsou pravidla Powerballu. Hlavní výhra, jako je například aktuálních 785 milionů dolarů, sice vypadá lákavě, ovšem je opravdu jen lákadlem. Reálně na ni dosáhne jen ten, kdo si ji nechá postupně vyplácet ve 29 ročních výplatách. Ale kdo by na miliardy tak dlouho čekal? Ten, kdo touží zbohatnout okamžitě, tudíž téměř každý, se musí spokojit s poloviční částkou. V případě dnešního slosování by si výherce odnesl 367 milionů dolarů (zhruba 8,4 miliardy korun). To jsou téměř tři plné Eurojackpoty, že? Sázkařům samozřejmě držíme palce.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru