«

»

Do aukce míří ztracená kytara Johna Lennona, která se našla na půdě rodinného domu

Foto: Pixabay

Představte si, že na výhru ve Sportce máte pořád smůlu, a to možná proto, že vám na půdě leží hudební nástroj legendární kapely Beatles. Něco podobného se stalo jedné britské hudební rodině, která tomuto pokladu nevěnovala kýženou pozornost a před okolním světem jej schovávala přes 50 dlouhých let.

Znovunalezená kytara Johna Lennona jde do aukce už 29. května

Výherní výsledky Sportky můžete utratit za cenný hudební nástroj, který se může v aukci vyšplhat až na stovky milionů. Vedení aukce Julien’s Auctions odhaduje cenu kytary, se kterou John Lennon v roce 1965 nahrával své album Help!, až na 800 tisíc dolarů (to je v přepočtu přes 18 milionů korun). Zároveň ale jedním dechem dodává, že o takové nástroje se zájemci většinou perou, a proto se může její cena vyšplhat až na desetinásobek. Vždyť kytara Kurta Cobaina, konkrétně model Martin D-18 E, na kterou hrál na koncertě v roce 1993, se prodala za více než šest milionů dolarů (dnes v přepočtu přes 136 milionů korun).

Kytara se úplně náhodou našla na půdě

A jak už to tak s podobnými věcmi bývá, byl tento poklad, který se postrádal dlouhých 50 let, ukryt pod nánosem prachu na půdě jedné britské rodiny, jejichž dědeček byl blízkým přítelem kamarádů Beatles. A ležela by tam dodnes, kdyby majitelé domu z ekonomických důvodů nesnižovali dům o jedno patro. Kytaru tam našel konkrétně vnuk onoho dědečka a něco mu říkalo, že si má pozvat odhadce. Ti kytaru dobře poznali a pak ještě v kontejneru dohledávali její originální pouzdro. Konkrétně u nástrojů slavných hudebníků se vždy stávalo, že se jako záhadou ztratily a vyplivl je až zub času. Podobný osud zažila také baskytara Paula McCartneyho ve tvaru houslí, kterou mu ukradli v roce 1972 a našla se až letos v únoru.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru