«

»

Do slosováni loterie v Iowě pronikl šotek. Byla zveřejněna špatná powerballová čísla. Všichni vítězové – ti nesprávní i ti správní – však mohou být v klidu

Foto: Pixabay

Chybu v loterii Šťastných 10 byste nečekali? Omyl! I to se totiž může stát, jak ukázalo slosování loterie Powerball v Iowě, kde byla v pondělním slosování 27. listopadu na webu zobrazena nesprávná čísla. Ne ta, která byla tažena, ale úplně jiná. Asi si umíte představit, jaké pozdvižení to vyvolalo.

Chyba v loterii vyvolala velké pozdvižení 

Nesprávná čísla Powerball Iowa byla na webu zveřejněna v úterý 28. listopadu asi kolem 12:30 hodin tamního času. Trvalo až do 7:30 hodin následujícího rána, než si někdo chyby všiml a věci se daly do pohybu. Vedení loterie se za blíže nespecifikovanou chybu omluvilo. Výraznější než omluva bylo následné gesto. Ačkoliv se jednalo o nesprávná čísla, mohli si všichni ti, kteří na ně nějakou sumu vyhráli, své peníze ponechat. Prý se jednalo o ceny v rozmezí 4 až 200 dolarů. Loterie však blíže neupřesnila, kolik lidí celkem si cenu odneslo. Až do úterního odpoledne byli všichni zaměstnanci loterie v Iowě na nohou, aby napravili chybu, kterou si žádná loterie nemůže dovolit. Možná, že budou padat nejen výherní čísla, ale i hlavy, které jsou za chybu zodpovědné. Je jasné, že důvěra mnoha lidí byla tímto nalomena. Jak byste se tvářili vy na rádoby výherní výsledky Šťastných 10, o kterých by se o pár hodin později mluvilo jako o nesprávných či nevýherních?

Správná výherní čísla byla 2, 21, 38, 61, 66 a Powerball číslo 12

Až v úterý odpoledne na webu loterie v Iowě visela správná v pondělí tažená čísla Powerballu, která se shodovala s okolním světem – byla to čísla 2, 21, 38, 61, 66 a Powerball číslo 12. Se správnými čísly v Iowě vyhrálo celkem 3 998 lidí. Hlavní jackpot hry ale nepadl, což je pro Iowu jediné štěstí. No jen si představte, že by někdo trefil jackpot právě v Iowě a právě s nevýherními čísly… takovou sumu by si výherce nejspíš ponechat nemohl. A jak to máte s výhrou ve Šťastných 10 nebo v jiných loteriích Sazky vy?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru