«

»

Do svého života zařadil pohyb a ten mu přihrál velmi vzácný nález

Foto: Pixabay

Ne a ne vyhrát v Eurojackpotu nebo v jiné loterii? Někdy stačí navštívit svého fyzioterapeuta. O tom může vyprávět Nor, který na ostrově Rennesöy na jihu Norska našel hodnotný poklad. Konkrétně devět zlatých medailonků, deset zlatých kuliček z náhrdelníku a tři zlaté prsteny. Odborníci odhadují, že pochází z období kolem roku 500 našeho letopočtu.

Poklad nemůže dát do aukce, protože je majetkem státu

Výherní výsledky Eurojackpotu mohou mít někdy podobu nálezu vzácného pokladu. Nor Erlend Bore si detektor kovu pořídil a s hledáním pokladu začal teprve nedávno, když mu pohyb doporučil jeho fyzioterapeut. I přesto, že dříve nacházel samé bezcenné věci, ho chůze s detektorem velmi bavila. Teprve teď však jeho hledání pokladu dostalo grády. Jen škoda, že si nález nemůže nechat ani jej dát do aukce. Podle norských zákonů mu totiž nepatří. Poklad je majetkem státu a on jakožto nálezce má nárok maximálně na nějakou odměnu. Ta ale nebude vyčíslena dříve, než bude poklad podroben veškerému zkoumání. Pak bude s nejvyšší pravděpodobností vystaven v Archeologickém muzeu u Stavangerské univerzity. No není hezké prohlížet si v muzeu historické věci, které jste sami našli?

V hledání pokladu bude pokračovat dál

Pohyb se Norovi nemohl více vyplatit. V hledání pokladu bude jistě pokračovat i nadále. A to i přesto, že už tento nález je považován za stoletý. Podle odborníků je navíc velmi málo pravděpodobné, že se na jednom místě najde tolik kousků najednou. Je to asi podobné jako u štěstí ve hře Eurojackpot. Když ho máte, nejsou vám ani miliardy natolik vzdálené. A co vy? Pokusíte se místo výhry v loterii o štěstí s detektorem kovu?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru