«

»

Dopis přeživšího z Titaniku se v aukci vydražil za 19 tisíc dolarů (přes 400 tisíc korun)

Foto: Pixabay

Pan Stanley May a jeho rodina měli štěstí, když z nepotopitelného Titaniku vystoupili už v Irsku tři dny před jeho srážkou s ledovcem. Titanik narazil do ledovce večer 14. dubna a potopil se ve dvě hodiny ráno 15. dubna 1912. Během plavby napsal pan Stanley dopis svým dcerám, které s ním necestovaly. V něm popisoval, že Titanik vypadá jako palác a že málem došlo ke srážce s jinou lodí a ke zpoždění celé výpravy. Právě tento okamžik, kdyby se stal, mohl zvrátit nepříznivý osud slavné lodi. Dopis, který se do aukce dostal už v dubnu, se teď v červnu vydražil za 19 tisíc dolarů (přes 400 tisíc korun). Koupili byste si ho, kdybyste trefili výhru ve Šťastných 10?

Dopis, který popisuje přepych Titaniku, naznačuje možný zvrat v jeho konečném osudu

Výherní výsledky Šťastných 10 mohou mít různou podobu. Třeba i takovou, že vystoupíte těsně předtím, než se honosná a zdánlivě nepotopitelná loď srazí s ledovcem. Aukční síň Henry Aldridge & Son Ltd. měla od dubna tohoto roku možnost nabízet zcela výjimečnou věc – dopis od přeživšího z Titaniku, který popisuje událost lodi před její srážkou, které mohla ovlivnit další vývoj plavby. Dopis, který se v aukci vydražil za o něco nižší cenu, než odborníci předpokládali (hádali o 6 tisíc dolarů více), napsal pan Stanley – pasažér Titaniku. Tomu se podařilo uniknout ničivé srážce s ledovcem tím způsobem, že z lodi vystoupil o tři dny dříve. S plavbou i službami na palubě byl podle dopisu spokojený. Titanik v něm popisuje jako palác a zmiňuje se o incidentu s další lodí v jednom z přístavů. Tehdy se jiná loď dostala k Titaniku do blízkosti jen několika stop a hrozila srážka. Ta by podle domněnek pana Stanleyho mohla způsobit mnohahodinové zpoždění. Bohužel k oné srážce nedošlo. Pan Stanley však v dopisu napsal „naštěstí”… neměl ani tušení, že o tři dny později půjde jeho palác ke dnu.

Odborníci se shodují na tom, že ona událost mohla velké tragédii zabránit

Výhra ve Šťastných 10 vám umožní koupit si dopis, který pojednává o možném odlišném osudu, než který nakonec snovou loď Titanik potkal. Zbloudilá a z kotviště utržená loď, která se ocitla v nebezpečné blízkosti Titaniku, jej mohla nakonec zachránit, kdyby ovšem do lodi narazila. Kdyby se tak stalo, měl by Titanik zpoždění a na osudné místo by se dostal v jinou dobu než večer. Třeba mohla být lepší viditelnost, zkrátka vše mohlo být jinak. Bohužel nebylo a při srážce lodi s ledovcem zahynulo 1522 lidí na jeho palubě.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru