«

»

Dražba speciálního pera vynesla 140 tisíc korun pro dobrou věc

Foto: Pixabay

Není pero jako pero. Když se jedná o pero vyrobené na zakázku pro zvláštní příležitost, může se vydražit za desetitisíce korun. Přesně tak to dopadlo u nedávné internetové dražby, jejímž hlavním předmětem bylo pero, kterým prezident Petr Pavel v březnu podepisoval svůj prezidentský slib. Výtěžek z dražby bude věnován Klubu svobodných matek. Je vidět, že po výhře ve Sportce si můžete koupit opravdu unikátní kousky.

Na zakázku vyrobené pero si někdo v dražbě koupil za 140 tisíc korun

Dražba speciálního pera byla vyhlášena už ve středu 30. srpna a stejně jako minulý rok ji organizovala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Zájemci o tuto ceremoniální věc mohli přihazovat až do pátku 1. září dopoledne. Celkem se za tuto krátkou dobu vybralo 140 tisíc korun. Peníze, které můžete vyhrát i ve Sportce, půjdou na dobrou věc. Pomůžou matkám samoživitelkám a jejich dětem v rámci Klubu svobodných matek. Pero bylo vyrobeno brněnským řemeslníkem Markem Najvarem speciálně pro příležitost inaugurace, která na hradě proběhla 9. března. Ten jako materiál pro toto pero zvolil vulkanizovaný kaučuk a akryl. Dřevěnou kazetu, ve které bylo pero uloženo, vyrobil truhlář Jozef Sedláček.

Loňská dražba vynesla podstatně více

Výherní výsledky Sportky vám dovolí pro zábavu nakupovat věci z různých dražeb. Díky nim se můžete dostat k unikátním věcem, jako je třeba pero, jímž prezident podepsal slib. Podobná dražba se přitom konala už loni v dubnu. Tehdy do ní Pekarová Adamová vložila ruské diplomatické dary – zlacený talíř a obraz. Tyto věci vynesly až čtvrt milionu korun. Tehdy peníze tematicky putovaly na nákup neprůstřelných vest pro pracovníky lidskoprávních organizací, kteří na Ukrajině sbírali důkazy o ruských válečných zločinech.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru