«

»

Dres tragicky zesnulého basketbalisty Kobeho Bryanta se vydražil za 5,8 milionu dolarů

Zdroj: pixabay

Kde sehnat stovky milionů na dres vaší oblíbené sportovní hvězdy? Co třeba v Eurojackpotu? Stačí trefit první pořadí a výhru v řádu stovek milionů máte zaručenou. A to ani nemusí být Eurojackpot výherní výsledky ve své maximální kondici. Pak klidně můžete jít a přes 127 milionů utratit za dres slavného basketbalisty. Přesně jako to udělal zájemce, který si už slavný dres hýčká nejspíš ve své soukromé sbírce.

Druhý nejdráže prodaný basketbalový dres

Když se draží věci po slavných sportovcích, nezůstane žádná peněženka milionářů a vášnivých sběratelů ušetřena. V aukční síni Sotheby´s se vydražil dres basketbalového hráče Kobeho Bryanta za 5,8 milionu dolarů. To v přepočtu dělá přes 127 milionů korun, a tak jde vidět, že byl o dres opravdu velký zájem. Konkrétně se jedná o dres ze sezóny 2007/08, ve které basketbalista odehrál až 25 zápasů. Tento basketbalista v NBA za Lakers odehrál asi dvacet sezón. Byl to dvojnásobný olympijský vítěz a člen Síně slávy. Jeho dobře našlápnutou kariéru v jeho 41 letech ukončila nehoda vrtulníku. V něm tragicky zahynul nejen Bryant, nýbrž i jeho dcera a další cestující. Možná i proto se cena dresu vyšplhala tak vysoko, protože žádný jiný zápas basketbalista už neodehraje.

Dráž vyšel už jen dres Michaela Jordana

Že šlo o velký úspěch, nasvědčuje i fakt, že dráž už se prodal jen jediný jiný basketbalový dres, a to ten Jordanův. Stále žijící basketbalová legenda Michael Jordan v něm odehrál zápas v roce 1998. Tehdy za chicagský trikot zájemce dal 10 milionů dolarů (přes 221 milionů korun). A co vy, až trefíte Eurojackpot? Budete mít ve sbírce dres slavného hráče?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru