«

»

Dveře auta s Banksyho dílem se mohou v aukci prodat až za 200 000 dolarů!

Foto: Pixabay

Možná, že si po výhře v Eurojackpotu zamilujete díla pouličního umělce Banksyho. O něm jsme vám na Sedmičkách už několikrát psali. 22. února se má v Kalifornii uskutečnit aukce uměleckých děl, mezi kterými jsou i dveře automobilu, který pomaloval Banksy v ulicích New Yorku. Dílo vzniklo už v roce 2013 a umělec jím chtěl poukázat na nálet vrtulníku Apache v Bagdádu v roce 2007, který údajně zabil dva zpravodaje agentury Reuters. Už dříve se dveře auta vydražily za 75 000 dolarů (zhruba za 1,7 milionu korun). Teď kus plechu s uměleckou tvorbou míří do aukce znovu.

Dílo „Crazy Horse” vzniklo už v roce 2013

Výherní výsledky Eurojackpotu vám umožní kupovat díla oblíbených autorů. A pokud máte smysl pro surovost, adrenalin a výstižnost, určitě si zamilujete Banksyho, který tvoří hlavně v ulicích pod rouškou tmy. Jedno z jeho děl, respektive jeho část jde do aukce už 22. února. Jsou to pomalované dveře auta, které se v roce 2013 spolu se starou zdí stalo Banksyho plátnem.  Umělec dílo vytvořil poblíž rohu ulic Ludlow a Stanton na Lower East Side. A protože Bansky nikdy nemaluje jen tak, obsahovalo i telefonní číslo. To případné zvědavce nespojovalo s umělcem, nýbrž jim do mobilu přehrávalo zvuky z náletu Apache v Bagdádu v roce 2007. Právě vrtulník Apache nesl volací znak Crazy Horse 18. A přesně takto se jmenuje dílo, které si koncem února můžete v aukci koupit i vy.

Dveře mohou vynést až 200 000 dolarů

Že byste si ani po tučné výhře v Eurojackpotu nekoupili dveře auta za 200 000 dolarů (zhruba 4,6 milionu korun)? Odborníci, kteří už v minulosti měli zkušenosti s díly tohoto umělce, odhadují částku výsledné aukce tohoto díla na 200 000 dolarů. A přitom se jedná jen o jednu jeho část. Zeď ani zbytek auta k dispozici není.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru