«

»

Halenka princezny Diany, ve které byla vyfocena při oznámení zásnub s princem Charlesem, by mohla v aukci vynést až 200 tisíc dolarů (zhruba 4,4 miliony korun)

Foto: Pixabay

Když ještě před Vánoci stihnete trefit Sportku nebo jinou loterii, můžete poslední dárky nakupovat na aukci společnosti Julien’s Auctions of Beverly Hills, která se bude konat od 14. do 17. prosince a mimo jiné se v ní objeví zásnubní halenka princezny Diany. Podle odborníků by romanticky působící halenka s mašlí pod límcem mohla vynést až 200 tisíc dolarů, což je zhruba přes 4,4 milionu korun.

Princezna si kousek vybrala sama na focení

Jemně růžovou halenku z krepového hedvábného šifonu si princezna sama vybrala, když se připravovala na focení pro únorový Vogue roku 1981. Tehdy jí návrháři na pojízdný věšák vybrali pár kousků, z kterých si mohla vybrat. Halenka, jejíž rukávy splývají a končí volánovými manžetami, se zapíná vzadu u krku na jeden knoflíček. Po knoflíčku najdete i na rukávech této halenky. Je vidět, že princezna Diana měla opravdový styl pro módu i příběh svého oblečení. Zrovna tato halenka totiž byla návrháři Davidem a Elizabeth Emanuelovými ušita z poškozených šatů podobného stylu. Je to zkrátka kousek s duší – mohl být zničen, ale nebyl, aby s ním mohla princezna Diana udělat velkou parádu. Bude právě tato halenka vaším dárkem pod stromeček, když trefíte výherní výsledky Sportky? Halenka bohužel nemá štítek s velikostí, a tak bohatý kupec musí počítat s tím, že je určena zhruba pro ten stejný typ postavy, jakou měla princezna Diana – tedy pro štíhlou a drobnou ženu.

Halenka se stala symbolem zásnub s princem Charlesem

Halenka, která princezně padla do oka a díky které si možná vybrala i návrháře pro své svatební šaty (byli jimi znovu David a Elizabeth Emanuelovi), se stala symbolem princezniných zásnub. Ty byly oznámeny 24. února 1981 a časopis Vogue byl této události plný. Možná vás ještě zajímá, než se rozhodnete utratit velkou část výhry ve Sportce, jak se halenka dostala do aukce. V roce 2010 ji prodali sami návrháři. Pak byla v soukromém vlastnictví, mimo jiné se objevila v Kensingtonském paláci v Londýně v rámci výstavy „Diana: Her Fashion Story“, která probíhala od února 2017 do února 2019. Ten, kdo halenku do prodeje dal teď, si však přeje zůstat v anonymitě. Avšak může si být jistý, že se o tento kousek strhne mela. Ostatně jako o všechny věci princezny Diany.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru