«

»

Historicky nejvyšší výhra v loterii přes 34 miliard byla vyplacena mezi 3 šťastné páry

Foto: Today.com

Vítězné páry si peníze nechaly vyplácet paušálně

Nejvyšší výhru loterie Eurojackpot vyhrál jediný výherce – český sázející, a tak byla více jak dvoumiliardová částka vyplacena pouze jemu. V americké loterii Powerball tomu ale bylo jinak, jelikož její nejvyšší jackpot činicí 1,58 miliard dolarů (přes 34 miliard korun) získaly na začátku roku 2016 tři šťastné páry, mezi které byla poté částka rozdělena.

John a Lisa Robinsonovi

Manželé Robinsonovi jsou vítězi jedné třetiny historicky nejvyššího jackpotu Poweballu. Svou výhru se rozhodli, stejně jako zbylé dva páry, nechat vyplácet paušálně. Svůj život se po nově nabytých penězích rozhodli neměnit a chtěli dále žít stejně tak, jako před výhrou.

Lisa se dokonce nechala slyšet, že nechce opustit své zaměstnání, to se ale do dvou let změnilo stejně jako jejich skromný život. Nyní manželé žijí v domě za 6,2 milionů dolarů (více než 135 milionů korun) stojícím na 320 akrovém pozemku v Tennessee. V jejich novém domě najdeme 10 ložnic, 8 koupelen a domácí kino.

Marvin a Mae Acosta

Marvin s Mae jsou dalším z párů, které vyhrály největší jackpot Powerballu. Manželé chtěli po výhře zůstat v anonymitě a dodnes se straní veřejnosti. Trvalo jim zhruba 6 měsíců, než si své vyhrané peníze vyzvedli a jejich značnou část se rozhodli věnovat na dobročinné účely. Po zveřejnění této informace se výhercům začaly kupit podvodné žádosti o pomoc.

Maureen Smith a David Kaltschmidt

Maureen s Davidem jsou posledním výherním párem. Stejně jako Marvin a Mae žijí skromným životem, a to ve svém domě na Floridě stejně jako před výhrou. Jedinou výjimkou je nový automobil značky Tesla a nové SUV. Pár stále chodí nakupovat do stejných obchodů a navštěvuje stejné restaurace tak, jako kdysi. Dokonce stále sází Poweball.

4.5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru