«

»

Hráč Powerballu pro sebe přichystal neuvěřitelný začátek nového roku. Trefil jackpot ve výši přes 842 milionů dolarů

Foto: Pixabay

Hryže vás svědomí, že jste závěr roku 2023 neoslavili tak, jak by se slušelo? Tím se netrapte. Ono totiž záleží spíše na tom, jak vykročíte do roku nového. Hráč Powerballu, který s největší pravděpodobností bydlí v Michiganu, to vychytal úplně nejlépe. V powerballovém losování 1. 1. 2024 trefil výhru ve výši 842 milionů dolarů (v přepočtu téměř 19 miliard korun). Výherní byla čísla 12, 21, 42, 44, 49 a a červené Powerball číslo 1. Výherci samozřejmě gratulujeme! Lepší začátek roku si nelze představit. Také u nás byly 1. ledna jackpoty nejhranějších loterií na výši, ale první den nového roku nepadly. Tak třeba Eurojackpot praskne už zítra (to je v pátek 5. ledna), kdy se hraje o 2,9 miliardy korun.

Je to poprvé v historii Powerballu, kdy někdo trefil jackpot první den nového roku

Výherní výsledky Eurojackpotu můžete trefit kdykoliv v průběhu roku, nebo hned první den v roce. Záleží na tom, jak se na vás štěstí usměje. Na hráče z Michiganu, který svůj výherní tiket vsadil v obchodě s potravinami Food Castle v Grand Blanc, se štěstí usmálo 1. ledna 2024! Výherní čísla 12, 21, 42, 44, 49 a 1 trefil jako jediný hráč v tomto losování. Výhra ve výši 842 milionů dolarů, která je 10. nejvyšší v historii amerických loterií a 5. nejvyšší v historii Powerballu, mu nebo jí tedy může začít říkat pane. Na odhalení jména je samozřejmě ještě brzy.

Je zatím ve hvězdách, jak dlouho bude výherce vyčkávat, než se o výhru přihlásí

Vítěz se o výhru zatím ještě nepřihlásil. Už teď se ale ví, že bude mít na výběr ze dvou možností. Buď si vybere celou částku 842,4 milionu dolarů, která mu bude vyplacena ve 30 výplatách v průběhu 29 let, nebo sáhne po jednorázové výplatě ve výši 425,2 milionu dolarů (zhruba 9,5 miliardy korun). I to je suma, kterou jen tak neutratíte. Je to zároveň poprvé, kdo někdo jackpot Powerballu trefil první den v roce. Od roku 1992, kdy byla loterie založena, se to dosud nikomu nepovedlo. Jackpot padl po 35 neúspěšných losováních. Hlavní jackpot Eurojackpotu padl v Česku zatím jen 3x – v roce 2014, 2019 a 2023.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru