«

»

I přesto, že nehraje, prodala se kytara Kurta Cobaina v přepočtu za 13 milionů

Foto: Pixabay

Fanoušci Kurta Cobaina byli o víkendu 20. a 21. května u vytržení, když se v New Yorku konala dražba jeho věcí. Mezi řadou cenných kousků byla i kytara Kurta Cobaina, která se rozbila při nahrávání alba „Nevermind”. Později byla opět sestavena, ale stále nehraje. To jí ale na ceně zvlášť neubírá. I tak se totiž prodala za 595 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 13 milionů korun). Na tu byste si museli vybrnkat tučnou výhru ve Sportce.

Kytara sice nehraje, ale nese věnování Kurta Cobaina a tři podpisy členů legendární kapely

Výherní výsledky Sportky dokážou rozšířit vaši sbírku, ať už sbíráte cokoliv. Fanoušci Kurta Cobaina by jistě rádi vlastnili něco, co opravdu používal a co nese jeho odkaz. Přesně taková je černá elektrická kytara Fender Stratocaster, která se, ačkoliv nehraje, prodala v aukci v přepočtu za 13 milionů korun. Nástroj byl poškozený na začátku 90. let, když kapela nahrávala své album Nevermind. I přesto, že byla znovu sestavena, rozehrát už se ji nepodařilo. Kytaru zdobí podpisy Cobaina, Grohla a Novoselica (tři členové kapely). Kromě toho na ni Kurt vlastnoručně napsal věnování směrem k Marcu Laneganovi (hlavní zpěvák kapely Screaming Trees) – zpráva obsahovala následující slova: „Hell-O Mark. Love, Your Pa! Kurdt Kobain washed-up Rock Star.” To ovšem není vše, co kytara obsahuje. Na jejím krku najdete i rytinu „Boddah Lives“ s odkazem na Kurtova imaginárního přítele z dětství. Podle odborníků Kurt tuto kytaru věnoval svému kamarádovi Laneganovi během turné v roce 1992.

Na prodej byly i jiné věci, které připomínaly Kurta Cobaina

Pokud by k vám výhra ve Sportce byla štědrá, nemusíte z podobných aukcí odcházet jen s jedinou věcí. Obvykle je jich k mání celá řada. V tomto případě se dražil i nadměrný plakát obalu alba Nevermind s plavajícím miminem a bankovkou. Ten v aukci vynesl 10 400 dolarů (asi 229 tisíc korun). Dále si zájemci mohli koupit seznam skladem kapely z jejich debutového vystoupení, jehož součástí byl i hit „Smells Like Teen Spirit”, který se prodal za 51 tisíc dolarů (zhruba 1,1 milionu korun).

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru