«

»

I sázkař Sportky může zatoužit po změně… pak si vsadí třeba Euromiliony!

Foto: pixabay

Změna je život. Změna nás dokáže udržet v potřebné akceschopnosti. Ne každý ale změnu vítá s otevřenou náručí… hlavně proto, že je změna nekomfortní. Faktem ale zůstává, že má řadu příznivých účinků. Odborníci na osobní rozvoj v rámci vývoje osobnosti doporučují učinit drobnou změnu každý den. Třeba jít jinudy do práce. Pravidelný, Sportce věrný sázkař, může změnu pojmout tak, že si místo ní vsadí kupříkladu Euromiliony. Jaké rozdíly bude muset překonat?

Jaká je loterie Euromiliony?

Loterii s názvem Euromiliony do své nabídky her společnost Sazka zařadila v roce 2003. Hra je velmi podobná známějším číselným loteriím Sportka nebo Eurojackpot. Ve hře stejně jako ve Sportce či Eurojackpotu tipujete šťastná čísla či máte možnost nechat si je vybrat náhodným tipem. Všechny zmíněné loterie nabízejí doplňkovou hru a lze je hrát offline i online. Všechny u nás provozuje Sazka.

Hra Euromiliony je Sportce velmi podobná i co se výše výhry týče. Vyhrát v ní lze i více jak 100 milionů. Hra má rostoucí jackpot, díky kterému je tolik populární. Loterie Euromilony vychází z americké loterie Powerball. Jaké hlavní rozdíly mezi Sportkou a Euromiliony můžete zaznamenat?

Sportka versus Euromiliony

Rozdíly mezi Sportkou a Euromiliony nejsou velké.

  • Zatímco ve Sportce se losuje ze 49 čísel 6 čísel + 1 dodatkové, v Euromilionech se hráč pokouší dohromady uhodnout 7+1 číslo.
  • Sportka se hraje od roku 1957, Euromiliony jsou mnohem mladší loterií. Vsadit si v nich můžete od roku 2003.
  • Pravděpodobnost výhry v 1. pořadí je ve Sportce vyšší než v Euromilionech.
  • Šance na alespoň nějakou výhru je však vyšší v Euromilionech. Hra Euromiliony má totiž 10 výherních pořadí, Sportka jen 5 výherních pořadí + příčku pro Superjackpot Sportky.
  • Za jeden sloupeček ve hře Euromiliony zaplatíte 30 Kč, ve Sportce jen 20 Kč.
  • Tiket Sportky obsahuje 10 hracích sloupců, tiket loterie Euromiliony 9 hracích sloupečků.
  • Za plný tiket včetně doplňkové hry zaplatíte u Sportky 220 Kč, ve hře Euromiliony 300 Kč.
  • Sportka má vyšší popularitu než Euromiliony.
3.5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru