«

»

Jak nakládají loterijní miliardáři se svými penězi?

Foto: cnn.com

Někteří výherci miliard své peníze štědře rozdávají 

Vyhrát jackpot loterie Eurojackpot, který už aktuálně přesáhl částku 2,3 miliardy korun, je sen každého jeho sázejícího. Co by ale člověk udělal s tolika penězi, které mu dovolují nepracovat po zbytek života a dávají mu svobodu v podobě neomezených financí? Český miliardový výherce v Eurojackpotu chtěl po své výhře zůstat v anonymitě, a tak se pojďme aspoň podívat na několik amerických výherců, kteří též vyhráli miliardy.

Gloria MacKenzie

Jedním z výherců je Gloria MacKenzie ze Zephyrhills, Florida, která v roce 2003 v nejoblíbenější americké loterii Powerball vyhrála jackpot v hodnotě 590,5 milionů dolarů (cca 13 miliard korun). Po zdanění výhry dostala MacKenzie přes 275 milionů dolarů (cca 6,1 miliardy korun).

Žena si za výhru koupila nový dům v hodnotě 1,2 milionu dolarů na pobřeží Floridy a také darovala 2 miliony dolarů jedné ze středních škol, aby měla na opravu střechy.

Mark a Cindy Hill

Dalšími výherci jsou Mark a Cindy Hillovi, kteří v roce 2012, stejně jako MacKenzie, vyhráli v loterii Powerball. O svůj jackpot se ale pár musel rozdělit s dalším hlavním výhercem, a tak jejich vyhraná částka činila “jen“ 293,75 milionů dolarů (cca 6,4 miliard korun). Po zdanění částky jim bylo vyplaceno zhruba 136,5 milionů dolarů (cca 3 miliardy korun).

Cindy i Mark byli před výhrou velmi štědří a ochotní lidé. Po získání milionů dolarů se téměř nezměnili, jen je jejich štědrost mnohokrát větší. Pár městu Camden Point, v kterém žije, zaplatil nové hřiště, požární stanici a také mu daroval 50 tisíc dolarů na koupi pozemků, na nichž byla poté postavena čistička odpadních vod. Hillovi také darovali několik stipendií jedné z tamních středních škol, které měly pomoci rodinám v Dearbornu.

Ačkoliv Mark se Cindy takto své peníze štědře rozdávali, sami se drželi zkrátka. Mark si například místo svého vysněného sportovního automobilu Camaro pořídil pick-up.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru